Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük’te Bir Hayvan Vahşeti Daha

Karabük’ün Eskipazar ilçesine bağlı Kapaklı Köyündeki ormanlık alanda kaçak olarak avlanan avcılar, yavru ceylanı vurarak telef etti.

Karabük’te Bir Hayvan Vahşeti Daha
Bu içerik 3176 kez okundu.

Karabük ormanlarında yaban hayatını korumak hiç te kolay olmuyor. Nesli git gide azalan karaca, geyik ve ceylan gibi hayvanlar artık nadir görülmeye başlandı. İnsafsız kaçak avcılar ise doğanın zenginliği güzelim hayvanları yok etmeye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Eskipazar ilçesine bağlı Kapaklı Köyü Beye Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alana hayvan otlatmaya çıkan köylüler, ölü yavru ceylan ile karşılaştı. Ormanlık alandan silah sesi geldiğini ve sürekli olarak kaçak avcıların av yaptıklarını belirten köylü, Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Şube Müdürlüğü yetkilileri'nin inceleme yapmak üzere kaçak avın yapıldığı yere vardıklarında ise yavru ceylan ortadan kaybolmuştu. Köy muhtarı ve bazı köylüler ise gördüklerini söylediler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?