Advert
sandalye fabrikası karabük

Safran Hasadı Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile hayata geçirilen "Dünyanın En Pahalı Baharatı Safranbolu Safranı Yayım Projesi" kapsamında ‘Tarla Günü’ etkinliği düzenlendi.

Safran Hasadı Başladı
Bu içerik 1204 kez okundu.

Safranbolu ile özdeşleşen ve adını Safranbolu’dan alan Safran Çiçeği'nin hasat zamanı geldi. Ekim ve Ağustos ayının sonu, Eylül ayının ise ilk haftası ekimi yapılan Safran’ın hasadı içerisinde bulunduğumuz Ekim ev Kasım aylarında boyu 15 20 santimetre olduğunda gerçekleşiyor.

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Şahin; "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayımlar Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye'de desteklenen iki projeden biri de budur. Proje kapsamında Karabük Ziraat Odası ile bir ekip oluşturduk. Bu ekiple çiftçilerimize eğitimler verdik. Üretimi artırabilecek yöntemlerin hepsinin uygulanabilirliği gözlemlendi." şeklinde konuştu.

Etkinliğe, Karabük Vali Yardımcısı Osman Yenidoğan, Safranbolu Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili Dr. Fatih Ürkmezer, Stajyer Kaymakam adayı Abdurrahman Çelebi, İl Meclis Başkanı Ahmet Sözen Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Şahin İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Özden ve birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri de katılım sağladı.

safranbolu safran safran çiçeği safran çiçeği hasat zamanı safran ekme zamanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı