Advert
sandalye fabrikası karabük

Orgeneral Abidin Ünal Karabük'te

Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, 50 yıl önce mezun olduğu Karabük'teki ortaokulunun pilav günü etkinliğine katıldı.

Orgeneral Abidin Ünal Karabük'te
Bu içerik 2036 kez okundu.

Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, eski adı 'Yenişehir', şimdiki adı 'Atatürk' olan ortaokulunun 50'nci yıl pilav günü etkinliğine katıldı. 1967 yılında kurulan okuldan o dönemde mezun olan öğrencilerin arasında yer alan Ünal, okulun bahçesinde düzenlenen törende, öğretmenleri, müdürleri ve sınıf arkadaşlarını esprili bir dille uyararak, çizgi halinde sıraya girmelerini istedi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Ünal, şu ifadeleri kullandı;

"1967-68 yılı mezunu olarak buradan ayrıldık. Eğitim yolculuğunda buradan aldığımız feyz gerçekten bizlerin ufkunu her zaman açık tuttu. Bu okul gerçek manada coşku dolu bir okuldu. Eğitim için coşkulu ve hemen hemen her türlü yaşam için coşkulu bir ortam yaşadık. Bu sıcak aile ortamını bize sağlayan müdürümüz, müdür yardımcılarımız ve öğretmenlerimiz buradalar. Kendilerine tekrar şükranlarımı sunuyorum. Bizleri çok güzel yetiştirdiler. Daha sonraki bayrak yarışı olan eğitim yolculuğunda da bizlerin yolunu açtılar."

abidin ünal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?