Advert
sandalye fabrikası karabük

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Safranbolu’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Safranbolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yılı törenlerle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Safranbolu’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Bu içerik 792 kez okundu.
Advert

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Fatih Ürkmezer vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Törende konuşan Ürkmezer, "Büyük Türk Milletinin birlik, beraberlik ve geleceğe dönük umutlarının kaynağı olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.Yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran Cumhuriyet, Ülkemiz için sadece halkın ülke yönetiminde söz sahibi olması anlamına gelmemiş aynı zamanda ülkemizin müreffeh devletler seviyesine ulaşmasına da katkıda bulunmuştur.

Sevgili gençler, bizler demokrasimize ve Cumhuriyetimize sahip çıktığımız müddetçe dışarıdan gelip ülkemize müdahalede bulunmak isteyen ve ülkemizi karıştırmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Değerli öğretmenler, sevgili öğrenciler, şunu unutmamalıyız ki bizler millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz ve ülkemizi ve milletizi bölmeye çalışan dahili ve harici düşmalarımızı tanıdığımız müddetçe hiçbir güç bizleri yıkamayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 94. yılında başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan ve millet için canlarını vermiş bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anarken, başta  aramızda bulunan gazilerimiz olmak üzere bütün gazilerimizin ve ailelerinin ve siz değerli  Safranbolu’lu hemşerilerimin bayramını kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

29 ekim cumhuriyet bayramı kutlamaları fatih ürkmezer safranbolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı