Advert
sandalye fabrikası karabük

Gayzabaşına Su Arıtma Tesisi

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün bölgemize yapılmak üzere sunduğu Arıtma Tesisi Projesi Gayzabaşı Bölgesinde başladı.

Gayzabaşına Su Arıtma Tesisi
Bu içerik 1076 kez okundu.
Advert

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Proje kapsamında ana kaynaktan gelen suyun nakli için 5 km.' lik ana isale hattı çelik borular ile yenilenecektir. DSİ Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen, belediyemizin de rehber olarak, destek olduğu firma çalışmaları sırasında arazi koşulları sebebi ile yaklaşık bir ay süresince zaman zaman su kesintisine sebep olacak hat çakışması kaynaklı su hattı arızalarına sebep olmaktadır.

Proje süresince ara dönemlerde bu gibi sorunların yaşanabileceği. Ön görülerek, Müdürlüğümüzün bilgilendirmesi akabinde 7/24,  3 vardiya çalışan personelimizce hemen müdahale edilmekte ve ortak çalışma ile firmayla sorunlar giderilmektedir. Geçtiğimiz günlerde proje kapsamında hat çakışması sebebi ile eski hat borularını kaldırmak zorunlu hale gelmiş, halkımızın mağdur olmaması için ilgili firma ve belediyemiz tarafından yedek deplese (geçici) hattı yapılmak durumunda kalınmıştır. Ancak ilgili güzergâhta şahıs arsalarının bulunması, arazi durumu ve hava şartlarının uygun olmaması gibi sebeplerle seri yürütmek üzere planlanan çalışmalar bir süre gecikmiştir. Yüklenici firma ve belediyemizin ilgili müdürlüğü çalışmalarını vardiya usulü aralıksız sürdürerek deplese hattı işler hale getirilip, depolara su verilmeye başlanmıştır.

Konuyla ilgili halkımızın göstermiş olduğu hassasiyet ve hoş görü için teşekkürlerimizi sunuyor, vatandaşlarımızı mağdur etmeme hususunda 24 saat görev başında olduğumuzu bildiriyoruz” denildi.  

safranbolu gayzabaşı safranbolu su arıtma tesisi su arıtma tesisi safranbolu belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı