Advert
sandalye fabrikası karabük

'Z Kütüphanesi' Safranbolu'ya Geliyor

Safranbolu Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor”projesi hayata geçiriliyor.

'Z Kütüphanesi' Safranbolu'ya Geliyor
Bu içerik 2030 kez okundu.
Advert

Safranbolu Belediyesi proje kapsamında Safranbolu'da bulunan tüm okullardaki kütüphanelerin teknoloji, donanım ve kaynak olarak zenginleştirilerek Z Kütüphaneye dönüştürülmesi hedeflenledi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer’in konuya olan özel hassasiyeti ve kişisel çabaları ile ekim ayında açılış toplantısı yapılan proje, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, gönüllü öğretmenler ve Proje Koordinasyon Birimi görevlilerinin katılımı ile başlatılıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Fatih Ürkmezer proje açılış konuşmasında; "Eğitimin en temel noktası okumakla başlar. Safranbolu gibi kültür, tarihin beşiği var sayılan bir kentte birincil önceliğimiz eğitimdir ve okullarımızdaki kütüphaneler de eğitimin temel taşıdır.  Kütüphanelerimizin daha verimli kullanılması, teknolojik gelişmeler doğrultusunda yenilenmesi amacı ile hazırlanmıştır.

Safranbolu’da ilk defa gerçekleştirilecek olan  ‘Zenginleştirilmiş kütüphane kurulum çalışması için  “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor” projesi hazırlanmış ve okulların Milli Eğitim Bakanlığı sistemi üzerinden başvurarak ödenek talebinde bulunmuşlardır. Bakanlığın yaptığı ilk değerlendirmeler sonrası ilçemizden 4 okulun başvurusu kabul edilmiştir.." ifadelerini kullandı.

Aralık ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan Z Kütüphanelerinin Ocak 2018’de hizmete açılacağı da belirtildi.

 

safranbolu belediyesi safranbolu z kütüphanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı