Advert
sandalye fabrikası karabük

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha'dan KTSO Ziyareti

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Meclis Başkanı Timurçin Saylar ve meclis üyelerini ziyarette bulundu.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha'dan KTSO Ziyareti
Bu içerik 1165 kez okundu.
Advert

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde 3 Kasım tarihinde başlayacak olan Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkilerinde 25.Yıl Sempozyumuna katılmak üzere Karabük’e gelen Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha gerçekleştirilen ziyaret çerçevesinde Ukrayna’nın ekonomik potansiyeli tanıtmak Ukrayna’daki şirketlerin ticari tekliflerini sunmak devletin özelleştirme ihalelerine dahil bilgileri istişarelerde bulunmak Karabük’ün turistlik ve ekonomik imkanlarını paylaşmak işbirliği imkanlarını değerlendirmek üzere Karabük’e ilk defa geldiğini belirten Ukrayna Büyükelçisi Türkiye ve Ukrayna arasında geçmişten bu yana kendini gösteren stratejik ortaklık boyutunun yanında bölgesel işbirliği için de adımlar atılması gerektiği yönünde ifadeler verdi. Büyükelçi söz konusu işbirliğin gelişmesi için ise Ukrayna’nın elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye-Ukrayna arasında yapılan ticaret ve yatırımlardan bahsetti. Önümüzdeki süreç içerisinde Ukrayna’nın liman kentlerinden biri olan Odesa’nın Ticaret Odası ile işbirliği için gereken çalışmaların ve araştırmaların başlatıldığını söyledi.

Ziyaret sonrasında karşılıklı hediye takdim edildi.

KTSO Karabük Üniversitesi Andrii Sybiha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı