Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük’te Tıp1 Diyabet Şenliği Düzenlendi 'Artık parmaklarımızın delinmesini istemiyoruz'

'14 Kasım Dünya Diyabet Günü' dolayısı ile Karabük’te Tıp1 Diyabet şenliği düzenlendi. Diyabetli çocuklar 'Artık parmaklarımızın delinmesini istemiyoruz' sloganıyla seslendiler.

Karabük’te Tıp1 Diyabet Şenliği Düzenlendi 
'Artık parmaklarımızın delinmesini istemiyoruz'
Bu içerik 2147 kez okundu.

Etkinlik, çocukların şekerlerini ölçerek insülin yapmaları ile başladı. Moral vermek adına düzenlenen etkinlikte, parkurda yarışan çocuklar doyasıya eğlendi.

Karabük’te çocuk endokrini bölümünün olmaması nedeniyle Karabük’teki diyabet hastası çocukların Düzce’de bir diğer yarısının da Ankara’da tedavilerine devam ettiklerini hatta belki bazılarının hala izlenmeye gidemediklerini belirten Düzce Üniversitesi Çocuk Endokrini Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, “Karabük’teki diyabet hastası olan çocukların aileleri iletişim ağı kursunlar. Düzce de kontrole nasıl gelindiği hakkında size bilgi verelim. Arkadaşlarımız size destek olsunlar.” şeklinde konuştu.

Diyabet Eğitim Hemşiresi Fadime Şahin “Etkinlikte çocuklar için Survivor parkuru kurduk. Çocuklar burada doyasıya eğlenecekler. Animatör ve palyaço etkinlikleri olacak. Amacımız onların sosyal olmalarını sağlamak, diyabetin hiçbir şeye engel olmadığını, dengeli ve düzenli beslenerek, düzenli spor yaparak aslında en sağlıklı kişiler olacaklarını onlara göstermek.” dedi.

Çocuklar “Parmaklarımızın delinmesini istemiyoruz. Diyabet hastası olsak da düzenli beslenerek daha sağlıklı oluyoruz. Diyabet hiçbir şeye engel değil. Bugün burada ki etkinliklere katılarak eğleneceğiz. Diyabet eğlenmeye de engel değildir.” diye konuştular.

Diyabet hastası çocuklara moral vermek ve daha çok sosyalleşmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen etkinliğe Karabük protokolünden kimsenin katılmaması ise üzdü.

Etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan sponsorlara aileler teşekkürlerini sundu.

Yolbulanlar

Uzuner

Saka

Roch Diagnoctic

Turuncu Akademi

RNK Hasan Doğan

Çözüm Yapı

Üçel Ekmek Fabrikası

Görmüşler

İmren Lokumları

Ayem Reklam (Bartın)

Etkin eklam

diyabet hastası karabük tıp1 diiyabet şenliği tıp1 diyabet hastası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı