Advert
sandalye fabrikası karabük

'Kooperatifçilik'te E-Sertifika Programı' Dönemi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi’nin işbirliği doğrultusunda "Kooperatifçilik e-sertifika Programı" hayata geçirildi.

'Kooperatifçilik'te E-Sertifika Programı' Dönemi
Bu içerik 1204 kez okundu.

Söz konusu programın içeriği; Bakanlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin ortak çalışmaları sonucunda belirlendi.

Kooperatifçilik e-sertifika Programı” kooperatif ve üst kuruluşlarının Yönetim,  Denetim ve Tasfiye Kurulu Üyeleri, Kooperatif Müdürleri, çalışanları, ortakları, kooperatifçilik alanında çalışan kamu görevlileri, hukukçular, muhasebeciler gibi geniş bir hedef kitleye yönelik olarak hazırlandı.

Program için hazırlanan eğitim kitabında; Kooperatifçilik ilkeleri, başarılı kooperatifçilik uygulamaları, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu temel alınarak kooperatiflerin kuruluş, işleyiş ve ortaklık yapısı ile organlarının işleyişi, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve ilgili diğer mevzuat gereğince kooperatiflerce tutulması zorunlu ticari defter ve belgeler, muhasebe ve finansal tablolar, vergi ve sigorta beyannamelerine kadar kooperatif işletmelerinin ihtiyaç duyduğu tüm mevzuatsal bilgiler ve pratik uygulama örnekleri yer alıyor.

Söz konusu Program; yılda 3 dönem kayıt kabul etmekte olup, program hakkında detay bilgilere Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin 

http://esertifika.anadolu.edu.tr/program/58/kooperatifçilik

 internet adresi üzerinden ulaşılabilmekte ve "2018 BAHAR DÖNEMİ” ne ilişkin başvuruları bu adresten yapılabilmektedir.

Kooperatifçilik e-sertifika Programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı