Advert
sandalye fabrikası karabük

STK'lardan Karabükspor'a Destek Çağrısı

STK'lar Karabüspor'a destek amacı ile ortak bir basın açıklaması düzenlediler.

STK'lardan Karabükspor'a Destek Çağrısı
Bu içerik 933 kez okundu.
Advert

Kardemir Karabükspor’da, Kulüp Başkanı Ferudun Tankut ve yönetim kurulunun istifası ile birlikte alınan kongre kararı ardından henüz başkanlık için aday çıkmaması üzerine, Erkan Börekçi(KARÜNDER), İbrahim Bedir(KARERDER), Ozan Şentürk(ÇATALZEYTİNLİLER YARD. ve DAYANIŞMA DERNEĞİ), Mitat Yurt(KESDER), Ahmet Demir(KARDOFF), Muhittin Yılmaz(TSD KARABÜK ŞUBESİ), Abdullah Küçüktepe(YAŞA VE YAŞAT), Sadettin Başadam(KARADENİZLİLER), Mehmet Deligöz(OVACIKLAR DERNEK BAŞKANI) ve Mithat Gümüş ortak basın açıklaması yaptı. Açıklama da, Karabükspor’un kurtuluş reçetesinin, Kardemir bünyesinde şirketleştirilmesi olduğu belirtildi.

Erzurumlular Derneği Karabük Şubesi’nde bir araya gelen STK temsilcileri adına, Karabük Üniversite Yaptırma Yaşatma ve Turizmi Geliştirme Derneği (KARÜNDER) Başkanı Erkan Börekçi, ortak açıklamayı okudu. Börekçi;

“Kardemir Karabük için neyse, Karabük Üniversitesi Karabük için neyse, Safranbolu’nun Karabük  ve Türkiye Turizmindeki rolü neyse, Kardemir Karabük Sporun Karabük için yeri tartışmasız aynıdır. Karabükspor bu şehrin markasıdır, bu şehrin vücut dilidir. Karabükspora her makamdan, her temsil gurubundan tüm Karabük yaşayanlarının sahip çıkması Karabük’e olan borcudur.

Karabükspor için henüz yeterince geç değildir, ancak daha fazla geç kalınmamalıdır. Gelin Takımımıza sahip çıkalım. Bu gün Karabükspor için taşın altına elini koymayanlar, yarın elini taşın altına koyabilecekleri bir Karabükspor bulamayabilirler. Bu günleri aramayalım. Karabük’ün adını Türkiye’ye ve Dünya’ya duyuran Türkiye’mizin sempatik spor takımlarından biri olan Kardemir Karabükspor’umuz için daha fazla geç kalmayalım.

Takımımız Karabük’ün gururudur. Aslında Karabük ayağa kalktığında dinamikleri güçlü bir şehirdir.  Süper ligde mücadele eden takımımız için hızlı bir şekilde çözüm bulabilecek kabiliyeti bünyesinde taşımaktadır. Sadece Karabük’ün kendine gelmesi kafidir. Biz STK’lar bu günden sonra Karabükspor’umuz dahil Karabük’ün gelecek formatlarını düzenleyecek tüm yaşamsal sorumluluklarımızı alıyor yarından tezi yok Karabük’ün  sorunları bizim de sorunlarımızdır diyoruz.

Demokrasilerde her bir birey yurttaşın yönetime katılma kabiliyeti demek olan sivil toplum kuruluşları olarak;  Karabük’ün geleceği tesadüflere bırakılmayacak kadar önemli ve kıymetlidir diyoruz. Karabük Spor’da Halkın bir parçası olarak hafızalardaki yerini almış, Kardemir A.Ş’nin ayrılmaz bir parçasıdır ve öyle kalmalıdır.

Karabükspor’u  Kardemir’den ayrı düşünmek, düşünceleri yosun tutan kafaların ürünü olmaktan öte gitmemektedir. Kardemir kendi çocuğu gibi olan Karabükspor kulubünü hızlı bir şekilde iyileştirebilir. Kardemir bu profesyonel yönetim gücüne ve kabiliyetine sahiptir. Şehrimizden çıkarak Dünya şirketi olmayı başarmış Kardemir gibi bir şirketin yönetim gücünden şüphe etmek küçük fırsat ve çıkar arayışlarından ileri gidemez.

Karabükspor’un an itibarı ile içinde bulunan sorunu Kardemir yönetim potansiyeli açısından çok küçük bir meseledir. Bu emeğin harman olduğu, alın terinin büyüttüğü Karabük’ümüz ne badireleri atlatarak bu günlere gelmeyi başarmış güç ve kabiliyeti bünyesinde yıllar yılı taşımayı başarmıştır ve Kardemir’de de aynı güç ve kabiliyetle Karabükspor’u bu manasız sahipsizlikten ve hırpalanıştan kurtaracak yeteneğe sahiptir.  

Kardemir aynı Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzon ve diğer örneklemelerde oldukları gibi Kardemir Karabükspor’da bir dernek olarak değil,  Anonim Şirkete mutlaka dönüştürülmelidir. Kardemir içersinde barındırdığı diğer şirketler gibi Kardemir karabükspor’da  Kardemir’in alt şirketlerinden biri haline gelmelidir. Karabükspor şirket haline geldikten sonra spekülatif hiçbir hadiseye Kardemir Karabükspor dahil  edilemeyecek, her önüne gelenin de futbol alimi olma hevesine son verilecektir.

Kardemir tarafından şirketleştirecek bir Karabükspor kalıcı hale gelerek asli görevine dönecektir. Sessiz sedasız yok oluş seyredilmemeli, tribünlerden seyretmek terk edilerek sahaya inilmelidir. Bizim birkaç tane değil bir tane Karabükspor’umuz vardır unutulmamalıdır. Karabükspor’un yeri süper ligde kalmaktır ve bu şehrin gururudur denilecekse eğer, süratle harekete geçme zamanıdır. Hadi Karabük zaman kendine sahip çıkma zamanlarından biridir. Karabük inanırsa başarır.”

karabükspor erkan börekçi karabük stk ferudun tankut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı