Advert
sandalye fabrikası karabük

Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

4. Dönem Sosyal Denge Sözleşmesi, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından imzalandı.

Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
Bu içerik 965 kez okundu.
Advert

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca, Safranbolu Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarını ilgilendiren ve 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Sosyal Denge Sözleşmesi, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından imzalandı.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi ile Safranbolu Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarına en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) % 55"i oranında sosyal denge tazminatı ödenecek. Mevcut sosyal denge tazminatında 2019 Ocak ayı itibariyle kümülatif olarak (enflasyon farkı hariç) % 41,33 oranında artış sağlanmış olacak.

Yasa gereği 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimine kadar geçerli olan Sosyal Denge Sözleşmesi seçimlerden sonra yenilenecek.

Sosyal Denge Sözleşmesi Fatih Ürkmezer BEM-BİR-SEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı