Advert
sandalye fabrikası karabük

Öğretmenlere “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri Verildi

Karabük Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından öğretmenlere “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” bilgilendirme ve farkındalık oluşturma semineri verildi.

Öğretmenlere “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri Verildi
Bu içerik 722 kez okundu.

Karabük Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak adına TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği) işbirliği ile il genelinde bulunan okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Kent Meydanı Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TAP Derneği yetkilisi tarafından eğitimcilere atık pillerin zararları ve doğaya bırakıldığında verdiği tahribat anlatılarak, okullarda da bu seminerden edinilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasını istedi.

Kirliliğin temizlenmesi yerine kirliliği önlemenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Çevre ile ilgili ne kadar bilinçli ve duyarlı bir toplum olursak, hem ekonomimize katkı sağlamış oluruz, hem de çevremizin ve insanımızın sağlığını korumuş oluruz. Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Bunun birey olarak insani bir vazifemiz olduğu, bugüne ve geleceğimize sahip çıkmanın yolunun kaynaklarımızı ve doğayı korumaktan geçtiği, gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmanın bizim sorumluluğumuzda olduğu gerçeği unutulmamalıdır.  Evlerde, işyerlerinde, ulaşımda, sanayide kısaca hayatın her aşamasında önemli miktarda pil kullanılmaktadır. Atık pillerin, diğer atıklarla karıştırılmaması ve ayrı olarak toplanıp çevreye zararının engellenmesi germektedir” dedi. 

Atık Pil ve Geri Dönüşümü TAP Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği Karabük Belediyesi Rafet Vergili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı