Advert
sandalye fabrikası karabük

Turizm Kenti Safranbolu'ya Yakışıyor mu?

Para hırsımıdır bilinmez ama Safranbolu eski çarşıda bulunan bu umum lavoboya konan "Abdest Almak Yasak" uyarısı insanları hayrete düşürdü.

Turizm Kenti Safranbolu'ya Yakışıyor mu?
Bu içerik 6136 kez okundu.

Para hırsımıdır bilinmez ama Safranbolu eski çarşıda bulunan bu umum lavoboya konan "Abdest Almak Yasak" uyarısı insanları hayrete düşürdü.

 Son günlerde yerli yabancı turistlerin yoğun şekilde ziyaret ettiği Safranbolu eskiçarşı'nın merkezinde bulunan ve müstecir tarafından işletildiği düşünülen umum wc nin lavoba kısmına asılan yazılarda "Abdest Almak Yasak" ibaresi görenleri şaşkına çevirdi. 

Herşeyin para olmadığı, gelen turistlerin memnun ayrılarak tekrar gelmeleri yada tanıdıklarına tavsiye etmeleri için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekirken, gerek üç beş kuruş wc parası peşine düşülmesi, gerekse insanların sadece abdest almak için girebileceği düşünülerek yasaklanması turizm şehrine yakışmıyor dedirtti.

Öte yandan bazı esnaflar ise cami şadırvanlarında zaten yeteri kadar abdest alınacak yer var diyerek gerekçe öne sürmeye çalıştı.

Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un talimatıyla yazı derhal kaldırıldı. ilgili haberi okumak için tıklayınız.

safranbolu safranbolu turizm safranbolu abdest
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     0000-00-00 Camii'lerin önünde şadırvanlar var ve imkan olduktan sonra tuvalet gibi yerlerde abdest alınması doğru değildir eğer imkan yoksa tamam kızabilirsiniz ama imkan olduktan sonra bu adama kızmaya gerek yok..
Ramazan     0000-00-00 Adam orda işini yapıyor ve haberdede yazdığınız gibi kiracı orda su parası verir kira verir buna laf etmeye gerek yok Camii'lerin hepsinde abdest almak için yer var...
Batuhannn     0000-00-00 Sizin gibi gereksiz sadece klavye artisliği yapan insanlar ve en ufak bi halttan anlamayan zihniyetsizler olduktan sonra bi halt olmaz !
Mahir     0000-00-00 Sizin gibi boş insanlar anca böle konuşur. gereksiz yorum yapmayı çok seviyorsunuz git başkana şikayet et gelsin baksın (Sayın Mahir isimli okurumuz yorumunuzdaki küfürlü, hakaret içerikli kısımlar çıkartılmıştır. Yayın prensiplerimiz gereği bunlar yayınlanmamaktadır Saygılarımızla)
Ali Desen     2016-07-10 başkana söyleyinde gitsin görsün bu rezilliği
Celik     0000-00-00 Camilerde tuvaletlerin paralı olması çok yanlış. Karabük de sadece koprubasi camiinde var.parali olmaması lazım .rafet vergili bu isi de çözer inşallah.
Abdest alan     0000-00-00 Nazikçe lütfen abdestinizi camide alınız, yazamamış da hanzo...
Mutlu     0000-00-00 Yazıklar olsun allah cezanızı verir inşallah
Mehmet     0000-00-00 Yazıklar olsun size bi Karabük'e olarakutandım
ömer     2016-07-09 vay paragöz vayyyy bu yazı olan yer neresi bilelimde giremeyelim terbiyesizler,alçaklar
turıst     2016-07-09 karabuk ınsanı kadar para göz kimseleri görmedim görmemde...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı