Advert
sandalye fabrikası karabük

Esnaftan 'Yolumuzu Geri İstiyoruz' Protestosu

Karabük’te, yaklaşık 20 esnaf, daha önce park yapılabilen iş yerlerinin önünden geçen bulvarın bir bölümünün dubalar konulup toplu taşıma, ambulans ve itfaiye araçları için servis yolu yapılması sonrası mağdur olduklarını belirterek duruma tepki gösterdi.

Esnaftan 'Yolumuzu Geri İstiyoruz' Protestosu
Bu içerik 1680 kez okundu.
Advert

İl Trafik Komisyonu, 6 ay önce Atatürk Bulvarı’nın yaklaşık 150 metrelik bölümünü dubalarla ayırıp toplu taşıma ve geçiş üstünlüğü bulunan araçlar için servis yolu oluşturdu. İş yerlerinin önüne özel araçların girememesi nedeniyle mağdur olduklarını belirten yaklaşık 20 esnaf, dükkânlarına ‘Kapatıyorum’ yazısı astı.

Bulvardaki esnaflar, ‘Sorun değil çözüm istiyoruz’, ‘Kolaylaştırın zorlaştırmayın’, ‘Müşterimi geri istiyorum’, ‘Ekmeğimin peşindeyim’, ‘Ticaretimizi engelleme’, ‘Dubalar çözüm değil dert oldu’ yazılı dövizlerle toplandı.
Yolumuzu geri istiyoruz’ sloganı atan esnaflar adına konuşan Murat Özkaya, “Ambulans ve toplu taşıma yolu olarak adlandırılan yolun sadece halk otobüslerine hizmet ettiği açıkça görülmektedir. Bu uygulama ana yolu daraltmakta, trafiği sıkıştırmakta, yaya kaldırımını tehlikeye atmaktadır. Özel araçların duraklama yapamaması nedeni ile işyerlerimizi müşteri, toptancı, kargo aracı gibi araçlar uğrayamamaktadır. Kendi aracımızdaki yükleri bile iş yerlerimize indirememekteyiz. Bu uygulama yüzünden iş yerlerinin bir kısmı kapanmıştır, esnafların bir çoğu da kapatmayı düşünmektedir. Çünkü gelirimiz yarı yarıya düşmüştür. Eğer bu 150 metre uzunluğundaki dubalar trafiği çözüme ulaştırıyorsa o zaman biz ruhsatlarımızı iptal edelim, dükkânlarımızı kapatalım. Başka bir yerde iş yeri arayalım. Bir çözüm bulunmasını yetkililerden istiyoruz” dedi.

karabük esnaf protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı