Advert
sandalye fabrikası karabük

Proje Akademilerinin İlki Karabük'te Gerçekleşti

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokoller uyarınca üçer günlük Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri gerçekleştirildi.

Proje Akademilerinin İlki Karabük'te Gerçekleşti
Bu içerik 813 kez okundu.
Advert

Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki ortaöğretim kurumlarına yönelik farklı ulusal ve uluslararası fonları kullanma kabiliyetini geliştirme, ortaöğretim kurumları personelinin proje hazırlama kapasitesini arttırma, Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımını güçlendirebilmek adına Proje Akademisi adı altında Zonguldak, Bartın ve Karabük Milli Eğitim Müdürlükleri ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokoller uyarınca üçer günlük Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri gerçekleştirildi.

Eğitimlerin ilki Karabük'te 41 kişinin katılımı ile 22-24 Kasım Aralık 2017 tarihlerinde tamamlandı. Eğitim kapsamında Proje Yönetimi ve Proje Döngüsü Yönetimi kapsamında uygulamalı bilgilendirmeler gerçekleştirildi. Bu çerçevede, yeni genişletilmiş mantıksal çerçeve matrisi uygulamalı çalışma ile katılımcılara aktarıldı. Eğitimde özellikle mevcutta programları açık olan Erasmus+ Programı 2018 için uygulamalı örnek proje yazımları yapıldı. Bu kapsamda gruplar halinde gerçekleştirilen çalışmalarda altı farklı proje fikrinin Erasmus+ Programına yönelik olarak taslak şekilde hazırlanması sağlandı. İlgili proje fikirlerinin bu seneki çağrı kapsamında sunulması bekleniyor. Eğitimlerin ikincisi 30 Kasım-2 Aralık 2017 tarihlerinde Zonguldak'ta Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı konferans salonunda 38 öğretmenin katılımı ile düzenlendi. Eğitim kapsamında teorik Proje Döngüsü Yönetimi konularından ve yeni genişletilmiş mantıksal çerçeve matrisi uygulamasından sonra, Erasmus+ Programı 2018 için altı farklı proje fikrinin taslak olarak tasarlanması ve yazılması sağlandı. Katılımcılar tarafından bu yılki Erasmus+ Programına ilgili proje fikirlerinin sunulması hedefleniyor.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bakka bakka karabük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı