Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu'da Sokak Kedileri İçin Kedi Evi

Safranbolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kedi evleri kentin çeşitli mahallelerine yerleştirildi.

Safranbolu'da Sokak Kedileri İçin Kedi Evi
Bu içerik 1782 kez okundu.

Kış aylarının gelmesi nedeni ile sahipsiz sokak hayvanlarının soğuktan korunması için Safranbolu Belediyesi marangozhanesinde yapımları tamamlanan 15 adet kedi evi mahallelere yerleştirildi.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu Belediyesi olarak sokak hayvanlarının korunması anlamında böyle bir çalışma gerekleştirdiklerini, vatandaşların da bu çalışmaya destek vermelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bölgenin ameliyathanesinden, müşahede odasına, ısıtmalı barınaklarına kadar en büyük ve kapsamlı merkezlerinden birisi olan Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezine de sahip olduklarını kaydeden Ürkmezer, “Bir Vetriner ve deneyimli personelimiz burada aralıksız hizmet vermekteyiz. Yine kış aylarının gelmesi ile birlikte sahipsiz sokak kedilerimiz için Safranbolu evi görünümünde barınaklar yaptık. Sokak kedilerinin korunmasının yanı sıra belediyemiz ve hayvan sever vatandaşlarımızın verdikleri yiyeceklerin de ıslanmamasını, sıcak bir ortamda yiyebilmelerini sağlıyor. Ben yoğun ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı tüm Safranbolulu hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

safranbolu safranbolu kedi evi safranbolu belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı