Advert
sandalye fabrikası karabük

Kardemir'in darbe girişimi gecesi çalışanlarına attığı mesaj haberimiz çok ses getirdi.

Cuma gecesi FETÖ terör örgütünün TSK daki uzantıları tarafından başlatılan darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkı Recep Tayyip Erdoğan'ın Halkı meydanlara davet ederken Kardemir'in aynı saatlerde işçisine attığı mesaj haberlerimizde yer alınca gündemin tartışma konusu oldu.

Kardemir'in darbe girişimi gecesi çalışanlarına attığı mesaj haberimiz çok ses getirdi.
Bu içerik 6352 kez okundu.

HABERİMİZ GÜMDEM KONUSU OLDU.

Geçtiğimiz cuma gecesi Paralel yapının uzantıları tarafından planlanan darbe girişimi sahneye konulurken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan cep telefonu bağlantısı ile milletini alanlara davet ederek milli iradeye sahip çıkmaya davet etmişti.

Aynı saatlerde Kardemir tarafından çalışanlarının cep telefonlarına ise "Isimize, gucumuze bakiyoruz, vardiyamiza geliyoruz. KARDEMIR A.S."  Şeklinde bir SMS atıldı. Bazı işçiler tarafından şekli ve içeriği açısından eleştiri konusu olan bu SMS in Karabük Derin Haber'e ulaşmasının ardından yaptığımız haber çok ses getirdi. Karabük'ün siyaset, cemiyet, bürokrasinin yanısıra, kardemir çalışanları ve halk arasında gündem konusu oldu. Özellikle ülkenin değişik yerlerindeki Ak Parti sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı.

"Gönderilen mesajın kimin talimatıyla ve kim tarafından gönderildiği ise merak konusu oldu."şeklinde haberimizde yer almasına rağmen hiçbir Kardemir Yetkilisi Haber sitemizi arayarak açıklama yapma ihtiyacı duymadı. Sadece Kardemir'in basın işlerini koordine eden personeli bu mesajı bizim nasıl yorumladığımızı, sadece işçinin çelişkiye düşmemesi, gece vardiyasına gelmelerinin hatırlatılması amacıyla bu mesajın atıldığı manasına gelen bir şeyler söyledi. Biz sormak isterdik bir yetkili aramış olsaydı.Bu SMS;

Sadece o gün gece vardiyasına gelecek işçilere mi gönderildi?

Cumartesi- pazar çalışmayan 450-500 tane memur personele de gönderildi mi?

Cuma gecesi 01.00 da vardiyasını tamamlayıp işten çıkacak işçilere "Milli iradeye sahip çıkmak için kent meydanına gidin"mesajı gönderildi mi? gönderilebilirmiydi?

Hatta vardiya otobüsleri direk kent meydanının önüne çekilip işçiler boşaltılabilirmiydi?

3 GÜN SONRA LANETLİYORUZ İLANI

SMS ÖZRÜ MÜ?

Cuma gecesi meydana gelen darbe girişiminin ardından, aynı gece Rusya'sından, Amerikasına, Almanyasından Avrupanın bir çok ülkesine, dünyanın bir çok ülkesinin liderleri ard arda demokratik yollarla gelen hükümeti desteliyoruz açıklamaları yaparken, TOBB'undan TÜSİAD'ına sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler aynı gece üst üste darbe girişimine sert tepki gösteren açıklamalarını yaptılar. 

Kardemir Yönetim Kurulu adına Türk Tarihine kara bir leke olarak geçen bu darbe girişiminin üzerinden 2-3 gün geçtikten sonra pazar günü yerel gazete ve internet haber sitelerine basın açıklaması yerine mail yoluyla  darbe girişimini lanetleme, Cumhurbaşkanı ve Başbakana saygı ve şükran, güvenlik güçlerine saygı içerikli bir ilan metni gönderildi. Üstelik Paralı yayınlanmak üzere. Bizler Karabük Derin Haber olarak bu metni gördüğümüzde, "Keşke bu ilan metnini darbe girişiminin olduğu cuma gecesi gönderselerdi. Seve seve hemde büyük puntalar ile hiçbir ücret almadan yayınlardık" demekten kendimizi alamadık.

Bu arada Paralı ilan metnindeki bir cümle çok dikkatimizi çekti. "Milli İradeye ve Demokrasimizin tüm değerlerine sımsıkı sahip çıkıyoruz." Bu çok önemli bir vurgu. 3 gündür kent meydanında Karabük halkının, Türkiye'nin her köşesindeki insanların yaptığı şey bu değil mi?

Aklımıza gelen ise keşke cuma gecesi çalışanlara

 "Isimize, gucumuze bakiyoruz, vardiyamiza geliyoruz. KARDEMIR A.S." yerine

 "Fabrikamızın zorunlu işlerini aksatmadan, çoluk çocuk, en fazla katılım ile Milli İradeye ve Demokrasimizin tüm değerlerine sımsıkı sahip çıkıyoruz, kent meydanında toplanıyoruz.  Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu." şeklinde bir sms gönderilebilirmiydi. şeklinde bir düşünce de geliveriyor.

ÖNCEKİ KARDEMİR SMS HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

KARDEMİR paralı ilan kardemir darbe açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akın Soylu     2016-07-18 Hangi işi ellerine yüzlerine bulaştırmadılar ki? Yönetimde olduğu söylenen fetöcülerden de ancak böyle bir mesaj beklenir. İnşallah yönetimde olduğu söylenen fetöcüler ve yandaşları layıklarını bulur. Emniyet Müdüründen beklentimizdir. Madem bu mesajı attırmışlar bari dik dursalardı da arkasından yalandan paralı ilan vermeselerdi. Maskeli balo soytarıları.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı