Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük FETÖ Mücadelesinde Hangi Nokta da?

Karabük FETÖ Mücadelesinde Hangi Nokta da?

Karabük FETÖ Mücadelesinde Hangi Nokta da?
Bu içerik 5952 kez okundu.

Karabük’ün FETÖ ile mücadelesi

Tarihin derinliklerinden bu yana bu ülke çok badireler atlattı, çok ihanetler gördü ancak 15 Temmuz 2016 akşamında yaşananlar hiçbir zaman yaşanmadı. Bu ülkenin askeri hiç halkına hedef ayırt etmeden mermi sıkmadı, bomba atmadı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yıllarca her fırsatta dile getirmesine rağmen, 17-25 Aralık ta yaşananlar görmek, duymak istemeyenlere ciddi bir ders oldu. Ancak etkin mücadele kanlı darbe kalkışmasından sonra başlayabildi.

Karanlık aydınlandıkça, sis bulutları dağıldıkça görüldü ki Silahlı kuvvetlerinden emniyetine, Adalet mekanizmasından Üniversitelere ve diğer tüm kurumlara, hatta hayatın nerede ise tamamına sızmış, adına FETÖ PDY (Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması) dediğimiz bir örgüt ortaya çıkıverdi.

Elbette Karabükümüz de bu yapılanmadan nasibini almış tüm ülkemizde olduğu gibi. Herkes kapısının önünü süpürse ortalıkla çöp olmaz misali kentimizde de bu örgüt ile bir mücadele başladı.

Hain darbe girişiminden bu yana birçok zanlı gözaltına alındı, idari ve adli işlemler yapıldı. Yerel mahkemelerde hüküm giyenler oldu. Biz sayısını tam olarak bilmiyoruz. Aslında ilgili kurumlar bir mizan yapsa tüm kamuoyu detaylı şekilde öğrenmiş te olur.

Gelinen nokta da ise kamuoyunun oldukça geniş bir kesiminde FETÖ ile yapılan bu mücadelenin yeteri kadar olmadığı şeklinde görüşler hala daha yerini koruyor. Kimin yanına gitsek, kimin yanında bu konu açılsa herkes bir şeyler fısıldıyor, konuşuyor.

Biz sorular karşısında “iyi de senin, benim, onun bildiklerini devletimin ilgili organları bilmiyor mu, duymuyor mu? Elbet bir inceleme, araştırma yapılmıştır. Hatta gerekli yasal işlemler yapılmıştır.” Diyoruz. Diyoruz da pek muteber ve ikna edici olmuyor sözlerimiz!

İnsanlar soruyor, ülkenin nerede ise her zerresine girmiş bu örgüt, siyaset kurumundan, ticaret kurumundan, kapatılan derneklerden, cemiyetin üst tabakalarından hiç mi kimseye ulaşamamış, hiç mi kimse bulaşmamız? Kim ya da kimler FETÖ den işlem gördü bu güne kadar? Soruyorlar da soruyorlar. Hele hele haber kanallarında “şu ilde operasyon yapıldı şu kadar kişi gözaltına alındı, şu ilde FETÖ yapılanmasının şu ismi alındı” haberlerini gördükçe, okudukça gözleri hep Karabük ismini arıyor. Zaman geliyor sizlere bu haberleri aktaran biz basın mensupları bile FETÖ hakkında yapılan bazı işlemleri çok sonrasında duyuyoruz. Elbette yasaların gizlilik te dâhil gereklilikleri var. Ancak ülkemizin birçok ilinde yapılan FETÖ operasyonları ve sonrası ile ilgili basın üzerinden vatandaşlar derhal bilgilendiriliyor.

Çünkü; Devletimizin başı, Cumhurbaşkanımız bunlara acımayın, gözyaşlarına inanmayın diyor. Sıcak tutun diyor. Etkin mücadele edin diyor. Yalnızım diyor. FETÖ davalarını takip edin diyor.

Ya peki sormak lazım;

Karabük’te siyaset kurumu bu etkin mücadelenin neresinde?

Davaları etkin bir şekilde takip ediyor mu?

Bu davalarda ne ifadeler veriliyor?

Kimlerin ismi geçiyor?

Kimi dava kararları ile ilgili hiç mi şaşılacak bir sonuç ile karşılaşılmadı?

Göründü ki önü gelen seçimler. Yarın oylarına talip olduğumuz vatandaşlar bu soruları siyaset kurumuna sorar ise ne cevap verecekler acaba, ya da verecekleri cevap ne kadar yeterli ve etkili olacak?

Benim hatırladığım Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “asıl      FETÖ cüler elini kolunu sallayarak geziyor” açıklaması ve yine bizim, aylar önce Cumhurbaşkanımızın “davaları etkin takip edin” sözünü haberimiz de gündeme alıp hatırlatmamız sonrası Ak Parti’nin şu anki İl Başkanı İsmail Altınöz’ün “ben mağdurum diyen herkesin davasını ücretsiz alırım” açıklaması. Başka tek bir söz duyan var mı?

Halk arasında o kadar çok dolaşan isim var ki, insan neye inanacağını şaşırıyor. En azından cemiyete mal olmuş ve ismi dolaşan kişilerin bu alçak terör örgütü ile hiçbir ilgili olmadığı bir şekilde açıklanmalı. Şekli, şimali ne olur bilemeyiz ama kafalardaki bu sorular mutlaka giderilmeli. Toplum vicdanı özellikle FETÖ konusunda rahatlatılmalı.

Zira bu vicdanlar rahatlatılmaz ise, bir yandan mücadele azmi ve şevkinde kırılganlıklar oluşmaya, bir yanda bu örgütün şakşakçıları, fısıltıcıları, “Ne oldu sanki biz yine ayaktayız. Bu işten bir şey çıkmaz. Üstü örtülür gider, bize bir şey yapamazlar…” teranelerini vatandaşların arasında konuşmaya devam edeceklerdir. Bilgi, belge vermek isteyenlerin ya da etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyenlerin sayısı azalacaktır.

Biz 2017 yılının bitmek üzere olduğu şu günlerde Karabük’ün FETÖ mücadelesi ile ilgili gelinen nokta da “basının hatırlatma hakkı”nı kullanarak hatırlatma yapalım istedik. Umarım herkes üzerine düşen mesajı alır.

Hoşçakalın.

karabük fetö davaları karabük fetö mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet karagöz     2017-12-27 En iyi fötöcüler dışarda Amerikaya gidip el öpenler,zamanında Özledik gel diyenler,olimpiyatlar düzenleyenler,fötöcüleri askeri şurada ordudan atmayıp şerh koyanlar, devletin her türlü imkanını sunanlar,Bostanbükünde bulunan eski okulunun kapısına kadar asvaltlayanlar,dersanesine gitmeyenin polis bile olamadığını sağır sultanın bile duyduğu ,nice askerleri çeşitli kumpaslarla cezaevlerinde çürüktenler,bunlar hesap vermedikçe bitmez bu millet yemez gün gelir hesabını sorar.
karabüklü     2017-12-26 KARABÜK DE TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI DÜZENLEYEN BÜYÜK ABİLER ,AMCALAR ALINMADIKÇA KİMSE FETO İLE MÜCADELE EDİLİYOR DEMESİN.KARDEMİR BANKASYA İLE İLİŞKİSİNİ NE ZAMAN KESTİ, KUYUMCU,HADDECİ,SİGARACİ DIŞARIDA SİZ NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ.
attila aliyar kalender     2017-12-26 siz ne anlarsınız fetö ile mücadeleden altınız kuru keyfiniz yerinde klavye delikanlıları sizi
Atilla Karaarslan     2017-12-26 Sait Alıcı sana derin yerlerden bilgi ve belge akışı olduğunu bilmeyen yok. Bana ne belge ne bilgi veren var! Gördüklerimi bildiklerimi yazıyorum sen okumadın mı İMAMLARIN KRALİÇESİ'ni
Kemal Ozan Özçelik     2017-12-26 Atilla karaarslan bey ben duruma alıştım benim konuştuğum iş adamı avukat siyasetciler hepsi dışarda bunu ne sen yazabilirsin nede karabükteki kurum ve kolluk işe el koyabilir sadece ezilen küçük esnaf ve çekirdek ailelerdir ve yandaş olmayan medya ve yazarları gaz olmuş bilmem nekadar gazla bile çalışamaz haldeyiz
Atilla Karaarslan     2017-12-26 Sait Alıcı tavsiyem Kemal Ozan Özçelik'in yorumunu dikkate al ve araştır...
Satılmış Yavuz     2017-12-26 Yasalar cibinliğe benzer.Küçük sinekler yakalanır da Eşek Arıları deler geçer
Sakir Konak     2017-12-25 Daha neleri var ama kendi yandaşları
TC Recep Orhan     2017-12-25 ALESLE ÖĞRETİM ÜYESİ OLANLARI TAMAMI GÖREVİNDEN ALINMALI
Ersan Büyükyılmaz     2017-12-25 Bana gore sifir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?