Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük'te "ByLock" davasında, Mor Beyin tahliyesi

Son günlerde gündeme gelen “Mor Beyin” programı ile bazı insanların telefonlarına Bylock yüklendiğine ilişkin gelişmelerin ardından Karabük'te, FETÖ/PDY şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı iddiasıyla açılan soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bir iş adamı (dernek yöneticisi) ve bir uzman jandarma hakkında, güncellenen "ByLock" listesinden adının çıkartılması üzerine tahliyelerine karar verildi.

Karabük'te
Bu içerik 4559 kez okundu.
Advert

Son günlerde gündeme gelen “Mor Beyin” programı ile bazı insanların telefonlarına Bylock yüklendiğine ilişkin gelişmelerin ardından Karabük'te, FETÖ/PDY şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı iddiasıyla açılan soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bir iş adamı  ve bir uzman jandarma hakkında, güncellenen "ByLock" listesinden adının çıkartılması üzerine tahliyelerine karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında terör örgütü mensubu olduğu iddiasıyla soruşturma yürütülen Kemalettin Cengiz Erbakırcı tarafından geliştirilen "Mor Beyin" yazılımıyla 11 bin 480 GSM numarası kullanıcısının "ByLock IP"lerine yönlendirildikleri tespit edilmişti.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Sulh Ceza Hakimliğine, iradesi dışında 'ByLock IP'lerine yönlendirildikleri tespit edilen 11 bin 480 GSM kullanıcısından, hakkında işlem yapılan birer GSM numarasını kullanan iş adamı  S.A. ve Uzman Jandarma Kademli Çavuş A.D. ile ilgili yeniden değerlendirme yapmasını istedi.

Mahkeme, S.A. ve A.D'nin "güncellenen 'ByLock' listesinden adının çıkartılması, dosyada yüklenen suça ilişkin başkaca bir delil ve iddia bulunmamasını" gerekçe göstererek tahliye edilmesine karar verdi.

Soruşturma çerçevesinde, 29 Eylülde S.A ve 8 Şubatta ise A.D,  ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklanmıştı. 

mor beyin bylock karabük tutuklama tahliye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı