Advert
sandalye fabrikası karabük

Akçasu’da Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Akçasu’da Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Bu içerik 742 kez okundu.

Safranbolu’yu geçmişte ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en uğrak noktalarından birisi olan Akçasu Mahallesi’nin turizme yeniden kazandırılması, doğal yapısına zarar vermeden çok daha güzel bir görünüme bürünmesi adına gerçekleştirilen proje kapsamında bir yandan yol genişletme diğer yandan ise dere ıslahı çalışmaları sürüyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, ekiplerin çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Akçasu Mahallesinin Tarihi Çarşı’da bulunan önemli noktalardan birisi olduğunu kaydeden Ürkmezer; “Belediyemiz tarafında projelendirilen ve BAKKA, Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen çalışmada sona gelindiğinde Akçasu mahallemiz çok daha güzel bir çehreye kavuşacak. Burada amacımız Osmanlı’nın Mirası olan kentimizin turizmine katkıda bulunmak, turist sayısını arttırmak en önemlisi şehrimizi daha geniş kitle tanıtmak. Bu sebeple gerek Kaymakamlık gerekse Belediye olarak tüm ekiplerimiz ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile çalışmalarımızda bizlere destek olan ve sabır gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Safranbolu Belediyesi Akçasu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı