Advert
sandalye fabrikası karabük

"Ağaç Kesme, Fidan Dik"

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Ağaç Kesme Fidan Dik’ adlı kampanya kapsamında Safranbolu Misak-ı Milli Meydanında 2000 fidan dağıtıldı.

Bu içerik 680 kez okundu.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Serkan Özden, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Basri Altunay’ın katıldığı fidan dağıtım etkinliğinde konuşan Ürkmezer, “Ormanı, Ağacı seven her yaştan insanımızı ağaç dikmeye davet ediyorum” dedi.

Karabük’e genel olarak bakıldığında yaklaşık %73’ü ormanla kaplı olan bir il olduğunu kaydaden Ürkmezer, “Safranbolu’muzda bu bütünün bir parçası Bu nedenle vatandaşlarımızın ormanı ve doğayı korumasını teşvik etmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenledik. Yılın son gününde 2000 fidan dağıtıyoruz. Bu nedenle her yaştan insanımızı ağaç dikmeye, ormanı korumaya davet ediyorum ki bu gün karşılaştığımız ilgi oldukça mutluluk verici.  Yine 2018 yılı içerisinde de Kaymakamlık ve Belediye olarak özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı ağaç dikmeye teşvik etmeye devam edeceğiz.  Bu vesile ile Orman İşletme Müdürümüz ve personeline de teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Ürkmezer daha sonra Misak-ı Milli Demokrasi Meydanına gelen vatandaşlara fidan dağıttı.

Vatandaşların fidan dağıtımına yoğun ilgisi ise gözlerden kaçmazken, üniversite öğrenciler de etkinlikte yerlerini aldılar.

Fatih Ürkmezer Orman Bölge Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı