Advert
sandalye fabrikası karabük

FETÖ'nün Eski Yurt Binasında Mühimmat Sandığı Bile Bulundu.

FETÖ’nün eğitim kurumları kapatıldı. Öğrencilere ‘Savaş Sanatı’ kitapları da okutulmuş

FETÖ'nün Eski Yurt Binasında Mühimmat Sandığı Bile Bulundu.
Bu içerik 2841 kez okundu.

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ile irtibatlı olduğu belirlenen eski yurt binasında yapılan aramada, örgütün elebaşına ait çok sayıda kitap ve boş iki mühimmat sandığı bulundu. 
Edinilen bilgiye göre, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde, FETÖ ile irtibatlı olduğu belirlenen ve bir süre okul, yurt olarak kullanıldıktan sonra işlevsiz bırakılan Safranbolu’nun Bostanbükü köyündeki bir binada polis ekipleri arama yaptı.
Ekipler tarafından yapılan aramada, çok sayıda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitap ve iki boş mühimmat sandığı bulundu. Bir çoğuda binanın bahçesine atılmış kitaplar arasında, Sun Tzu tarafından yazılmış, askeri taktikler ve savaş üzerine bir çalışma olan "Savaş Sanatı" kitaplarının bulunması dikkat çekti.
Üzerinde Taraf Gazetesi tarafından okurlarına armağandır ibaresinin bulunduğu kitabın içeriğinde bir ülkenin nasıl ele geçirileceği, askeri saldırı ve psikolojik taktiklerden oluşan 13 bölüm yer alıyor.
Kitaplara ve mühimmat sandıklarına el konulan ve ardından mühürlenen binanın önünde ayrıca polis ekipleri de önlem aldı.
Karabük'te Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde, ilkokul, ortaokul ve 5 adet dernek kapatıldı. 

fetö eğitim kurumları fetö savaş sanatı kitabı fetö yurtları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı