Advert
sandalye fabrikası karabük

Tarım Müdürlüğünden 'Buzağı Ölümlerinin Nedenleri ve Önlenmesi' Toplantısı

Buzağılar ile ilgili sürdürülebilir hayvan sağlığının sağlanması ve farkındalıkların artırılması amacı ile Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından toplantı düzenlendi.

Tarım Müdürlüğünden 'Buzağı Ölümlerinin Nedenleri ve Önlenmesi' Toplantısı
Bu içerik 596 kez okundu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Mustafa Şahin yaptığı konuşmasında "İyi besleyememe ve kötü bakım sonucunda kötümser bir tahminle neredeyse her doğan 4 buzağıdan biri hastalıkla mücadele edemeyip ölüyor" dedi. Karabük'te ve ilçelerinde bu konuda hizmet içi kurslarla, eğitim programları ile yetiştiricilerin eğitilmesi gerektiğinin altını çizen Şahin, bu konuda müdürlük olarak çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. Hakan Keçeci bilgilendirme sunumlarını yaptılar. Toplantı karşılıklı soru cevap ile sona erdi.

Eğitim Programları, Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi Toplantı salonunda, Eskipazar Halk Eğitim Toplantı Salonunda yapılırken, ilçelerde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin buzağı ölümleri konusunda bilgilendirilmeleri ile devam etti.

Programın son ayağı ise yine Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Merkez, Safranbolu, Yenice ve Ovacık ilçelerinde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı da sona erdi.

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Buzağı Ölümlerinin Nedenleri ve Önlenmesi Mustafa Şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı