Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Hikmet Ablasını Kaybetti

Karabük’ün tanınmış simalarından Hikmet Şeyhoğlu 95 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Karabük Hikmet  Ablasını Kaybetti
Bu içerik 1751 kez okundu.

Karabük’ün tanınmış simalarından Hikmet Şeyhoğlu 95 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Karabük Belediyesi’nin eski Başkanlarından ve Eski Milletvekillerinden rahmetli Necmettin Şeyhoğlu’nun eşi, Eczacı Hikmet Şehoğlu bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hayırseverliği ile bilinen, Devlet ricalinin en üst kademelerinden ödüller ve taltifler alan rahmetli Şeyhoğlu’nun cenazesi  bugün (Pazartesi) Karabük merkez ulucamii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Safranbolu’nun ilk eczacısı olan Mehmet Hidayet Derman’ın kızı olan Hikmet Derman Şeyhoğlu, 1922 yılında Safranbolu’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul Kandilli Kız Lisesi’nde tamamlayan Hikmet Şeyhoğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Eczacılık Okulu’ndan 1945 yılında mezun olmuştur. 1952 yılında Karabük’te Karabük Eczanesi’ni açan Hikmet Derman, 1959 yılında belediye eski başkanlarından Dr. Ali Necmettin Şeyhoğlu ile evlenmiştir. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Karabük Şubesini 1951 yılında kuran Hikmet Şeyhoğlu, 51 yıl boyunca dernek başkanlığı yapmış ve Karabük ve civar ilçelerdeki pek çok gence yüksek tahsil bursu verilmesi noktasında aracı olmuştur. Dünya Gazetesi’nin 2000 yılında düzenlediği “Türkiye’de Zirvedeki 99 Başarılı İş Kadını” arasında bulunan Şeyhoğlu, 2002 yılında Karabük valilerinden Nafiz Kayalı tarafından yaptığı hizmetlerden dolayı şilt ile ödüllendirilmiştir.

hikmet şeyhoğlu vefat cenaze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı