Advert
sandalye fabrikası karabük

MHP Bld Meclis Üyesi Şentürk'ü İhraç Ediyor

MHP Bld Meclis Üyesi Şentürk'ü İhraç Ediyor

MHP Bld Meclis Üyesi Şentürk'ü İhraç Ediyor
Bu içerik 5139 kez okundu.
Advert

Safranbolu Belediye Meclisi tarafından alınan bazı kararlar ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verilmesi dün gündeme bomba gibi düşmüştü.

Karabük medyasında yer alan ve Karabük Derin Haber olarak tüm detayları ile okurlarımıza duyurduğumuz, eski Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve 10 Safranbolu Belediye Meclis Üyesi hakkında alınan ve uygulanan 4 tane karar ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verilmişti. Soruşturma izni verilen Safranbolu Belediye Meclis Üyeleri arasında MHP gurubundan Şükran Şentürk'de bulunuyordu.

Haberimizin ardından yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgilere göre, MHP Karabük İl Başkanlığı, kendi parti gurubundan olan Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Şükran Şentürk'ün partiden kesin ihraç istemiyle disiplin işlemi başlattı.

Edindiğimiz bilgiler içerisinde, Şentürk'ün uzun zamandır parti tüzüğüne, alınan gurup kararlarına aykırı olarak kendi başına hareket ettiğini, sık sık uyarılmasına rağmen bu tavırlarına devam ettiğini, ortaya çıkan bu soruşturma konusu ve iznininde uyarı ve ikazlarında ne kadar haklı olduklarını ortaya koyduğunu belirttiler.

MHP'li Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Şükran Şentürk'ün kısa süre içerisinde partiden ihraç edilmesi bekleniyor.

GÖZLER AK PARTİ'DE

MHP'nin Safranbolu Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddila ve soruşturma izninin ortaya çıkmasının ardından başlattığı disipsin soruşturması gözleri Ak Parti'ye çevirdi. Şimdi Karabük kamuoyu Ak Parti'nin de kendi guruplarına bağlı adı geçen Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili buna benzer bir disiplin soruşturması açılıp açılmayacağını beklemeye başladı.

KAYYUM BELEDİYE BAŞKANI ÜRKMEZER BU YÜZDEN Mİ BELEDİYE MECLİSİNİ TOPLAMADI?

Soruşturma izni verilen Safranbolu Belediye Meclis Üyelerinin sayısının 10 olması dikkatleri çekerken, geçtiğimiz günlerde eleştirilere konu olan Kayyum Belediye Başkan Fatih Ürkmezer'in Belediye Meclisini toplamama ısrarının altında bu soruşturma talebinin olabileceği görüşleri de ortaya atılmaya başlandı.

safranbolu belediye meclisi soruşturma mhp safranbolu belediye meclis üyesi şükran şentürk ihraç disiplin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı