Advert
sandalye fabrikası karabük

Kardemir Vardiya Kazası Açıklamaları Sonrası Görevden Alınmalar Başladı

Kardemir Vardiya Kazası Açıklamaları Sonrası Görevden Alınmalar Başladı

Kardemir Vardiya Kazası Açıklamaları Sonrası Görevden Alınmalar Başladı
Bu içerik 8537 kez okundu.

Karabük’te geçtiğimiz gün yaşanan Kardemir işçi vardiya servisinin elim trafik kazası sonucunda, birisi şoför olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Karabük Derin Haber olarak son derece duyarlı olduğumuz olay ile ilgili bugün Karabük’ün en üst düzey yöneticilerinden ard arda açıklamalar gelmişti.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, kendi idari soruşturmalarını başlattıklarını ve iç denetim direktörünün rapor hazırladığını açıklamıştı.

Yapılan açıklamaların ardından Kardemir’de ilk görevden alma gerçekleşti. Nakliyat Müdürü İldeniz Özyılmaz Gürsoy bugün görevden alındı.

TEK SORUMLU MÜDÜR MÜ?

Kardemir işçi servislerinin (vardiya) sevk ve kontrolünün Nakliyat Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü için başındaki Müdür İldeniz Özyılmaz Gürsoy görevden alınırken, başka görevden almalar da olacak mı sorusu gündeme geldi.

Bu kadar düşük model yıllı servis araçları ile taşıma işinin ihale edilmesi, sözleşme yapılması noktasında Kardemir’in yönetim yapısı gereği sadece ünite müdürü değil, müdür üstü kadrolarında hem imzası hem sorumluluğu olduğu iddia ediliyor.

Öte yapan yine haber kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre görevden alınan ünite müdürü Özyılmaz’ın geçtiğimiz yıllarda araç model yaşlarının 15 yıldan daha aşağıya çekilmesi ve yenilenmesi noktasında teklif götürdüğü ancak bu teklifin imza yetkisindeki üst görevlilerce geri çevrildiği iddia ediliyor. Görevden alınan İldeniz Özyılmaz bu konuda elbette yürütülen adli ve Kardemir idari soruşturmasında açıklama yapar ise iddianın gerçekliği ortaya çıkacaktır.

GENEL MÜDÜR SORUMLU DEĞİL Mİ?

Diğer yandan gerek yasalar gereği, gerekse Kardemir’in işleyişi ve imza yetkisi açısından Genel Müdür Ercüment Ünal’ında sorumluluğu olduğu görüşü ağır basıyor.

Kardemir’e yakın çevreler, “Genel Müdür Ercüment Ünal o dönem de Genel Müdür Yardımcısı idi. Taşıma işi ihalesinin hem görüşmelerini yaptı, hem de nihai ihale sözleşmesinde imzası var. Bu yüzden görevden alınan Müdür kadar kendisinin de sorumluluğu olması gerekir"  iddialarında bulunuyorlar.

İSG MÜDÜRÜ’DE GÖREVDEN ALINACAK MI?

Kazanın bir iş kazası olduğuna dikkat çeken bazı kaynaklar, aslında bu tam olarak İş Sağlığı ve Güvenliğini ilgilendiren bir durum. Kardemir’de bu konuda oluşturulmuş bir müdürlük var. O zaman Nakliyat Müdürü kadar bu Ünite müdürünün de sorumluluğu olduğunu belirterek, ilgili müdürün de görevden alınması gerektiğini ortaya koyuyorlar.

kardemir vardiya kaza kardemir servis kaza kardemir görevden alınmalar ildeniz özyılmaz görevden alınma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tolga     2018-01-25 Bir üretim şirketinde her türlü koordinatörlük tamam bir işletmeler koordinatörü yok. GM süpermen ya nasıl olsa işletmeler koordinatörlüğüne ihtiyaç yok. Ama işte sonu böyle olur. Döner birim müdürüne patlar kabak. Nerde birim müdürünün amiri? Onun sorumluluğu yok mu? Varsa neden o hesap vermiyor? Kurumsallık , iş güvenliği filan kağıt üzerinde kalmış . Hikaye.
Öz karabüklü     2018-01-24 Bu genel müdür geçenlerde sizden kendine gazeteci süsü veren biri olarak bahsetmemişmiydi Sait bey? Belki o da genel müdür değildir?, kendine genel müdür süsü veren biridir....
Dogrucu     2018-01-24 İSG uzmanlarının normal şartlarda tüm iş yerindeki tüm riskleri belirlemiş ve buna yönelik önlemleri aldırmış ve risk analizinin yapılması gerekli. Bu servislerin risk analizi yapılmışmıdır. Ayrıca işini tam olarak yapan insanlara gerçeketn her kurumda ihtiyaç var. Artık bireysel düşünen değil kurumsal hareket eden iyöneticilere ihtiyaç var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı