Advert
sandalye fabrikası karabük

Toplu Sözleşme İmzalandı

Safranbolu Belediyesi ve Belediye – İş Sendikası arasında toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ile Belediye – İş Genel Sekreteri Cahit Korkmaz arasında imzalar atıldı.

Toplu Sözleşme İmzalandı
Bu içerik 926 kez okundu.
Advert

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye- İş Genel Sekreteri Cahit Korkmaz, Belediye Avukatı Sündüs Öztürk ve Sendika Temsilcilerinin katıldığı toplu sözleşme imza töreni Safranbolu Belediyesi makam odasında gerçekleşti. Toplu sözleşme 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.

İmza töreninde konuşan Korkmaz; “Bu sözleşme ile Safranbolu Belediyesinde sendika üyesi arkadaşlarımızın ücretleri ve sosyal hakları, 1 ve 2. yılın ilk ve 2. Altı ayında yüzde 7,5 oranında arttırıldı. Belediye – İş Sendikası Karabük Şubesi olarak toplu sözleşmenin iyi bir şekilde tamamlayan Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer'e beyefendiye işçilerimiz ve sendikamız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Dün gerçekleşen Toplu Sözleşme görüşmelerinin ardından, Belediye-İş Sendikası ile mutabakata varıldığını kaydeden Ürkmezer, “ Yapılan müzakereler sonucunda enflasyon oranı, asgari ücrete yapılan zam gibi unsurlar göz önünde bulunduruldu. 2018-2019 yılları için Belediyemizin imkânları doğrultusunda en uygun şartlarda anlaşma sağlandı. Buna göre 2 yılın her 6 aylık dilimi için işçilerimize yüzde 7,5 zam verilecek. İşçi arkadaşlarımızın haklarını koruyarak yaptığımız ve imzaladığımız anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Görüşmelerin sonucunda  her iki tarafın olumlu bir şekilde anlaşmasının kendilerini de mutlu ettiğini ifade eden Başkan Dr. Fatih Ürkmezer, “Amacımız korumanın başkenti Safranbolu’ya hizmet ederken büyük emekleri olan işçi kardeşlerimizin de mutlu olmalarıdır.” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı