Advert
sandalye fabrikası karabük

Sigara İçme Yasağı Tartışmalara Yol Açtı

Sigaranın zararları ve kullanımına karşı yapılan etkin mücadelede farklı uygulamalar özellikle lokanta ve kaffelerde tartışmalar neden oluyor.

Sigara İçme Yasağı Tartışmalara Yol Açtı
Bu içerik 4487 kez okundu.
Advert

Sigaranın zararları ve kullanımına karşı yapılan etkin mücadelede farklı uygulamalar özellikle lokanta ve cafelerde tartışmalar neden oluyor. 

Kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanmasının ardından özellikle lokanta ve cafelerin önlerine yapılan, üstlerinin ya da yanlarının açılabilir sundurmalarda sigara ve tütün mamulü içimi yapılıyordu.
Son dönemlerde bu tür sundurmalar da dahil sigara içilmemesi için kontroller ve denetimler daha da artırıldı.
Safranbolu’da Kaymakam Fatih Ürkmezer tarafından lokanta ve cafe sahipleri ile yapılan toplantıda hiçbir şekilde mekânlarda sigara içilmesine müsaade edilmemesi yönünde alınan karar ve sonrasındaki uygulama özellikle sigara tüketen müşterilerde hoşnutsuzluk meydana getirdi.
Görüştüğümüz bazı lokanta ve cafe sahipleri ise, “bizler alınan karara uyduk ve uyguluyoruz. Ancak özellikle uzun süreli oturmak isteyen sigara tiryakisi müşterilerimiz uygulamadan memnun olmadılar. Birçok müşterimiz Yüzüncüyıl daki cafelerde içiliyor. Bizde oraya gideriz diyerek çekip gidiyorlar. Müşterilerimizde azalmalar olmaya başladı. Safranbolu’da Yücüncüyıl da Karabük iline ait. Nasıl oluyor da iki farklı yerde, iki farklı uygulama yapılıyor. Bunun muhakkak önüne geçilmesi gerekir” şeklinde düşüncelerini öne sürerek Valimiz Kemal Çeber’e çağrıda bulundular.

Öte yandan haberimizi yayına almamızın ardından Yüzüncüyıl dan arayan bir cafe sahibi, daha önceden Kaymakam Ürkmezer başkanlığında yapılan toplantı ve alınan kararı, geçen hafta  kendi aralarında yaptıkları toplantı ile  iptal ettiklerini ve uygulamamaya karar verdiklerini belirtti. 

karabük sigara sigara yasağı karabük safranbolu sigara yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HIDIR     2018-02-12 Bir dilekçe verecektim savcılık kalemine içeri bi girdim ki dumandan göz gözü görmüyor çok da rahat tavırlar paketler bile ortada tam savcının karşısındaki oda !!!!!!
Safranbolul'u     2018-02-12 Safranbolu'da sigara içilmiyor mu!! abi bırakın ya her tarafta bu yasaya uyan mı var..olan biz sigara içmeyenlere oluyor..Safranbolu Mado'ya gidin de görün bakalım sigara içiliyor mu içilmiyor mu. İnnasın sağlığı ile oynayanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Ahirette hesaplaşacağız. Hastane önleri rezalet...sigara tüttüren tüttürene.. Görevlisi, hasta yakını... hastaneye giden tekrar hasta olup çıkar bu dumandan.. ayıp kardeşim .Hiç ALLAH korkusu, kul hakkı yeme korkusu yokmu insanlarda!!!
Doğrucu DAVUT     2018-02-10 Sigara yasağı bazı durumlarda esnafa ve müşteriye eziyete dönüşüyor. Adam açık havaya ısıtıcı koymuş, üstünü şemsiyeyle kapatmış ama neymiş şemsiye açık olacak. Etraf açık zaten bu zorluk çıkartmak niye? Bu mantıkla kimse dışarı çıkmaz esnaf para kazanamaz ve vergi kaybı oluşur. Tamam kapalı alanda kimse içmesin içirmesin ama açık havada da gereksiz zorluk çıkarılmasın.
karabüklü     2018-02-10 KARABÜK DE SİGARA YASAĞI Mİ VAR.YOK CANIM ŞAKA YAPIYORSUNUZ.ŞAKA DEĞİL Mİ DOĞRU SÖYLEYİN ŞAKA Dİ Mİ.YAHU ŞEHRİN GÖBEĞİNDEKİ BEDESTEN DAHİL TÜM İŞ HANLARİNDA FOSUR FOSUR SİGARA İÇİLİYOR.TÜCCARLAR DA ÇAY OCAĞINDA BİLE İÇİLİYOR.POLİSİ ARIYORSUN ZABITAYI ARA DİYOR.ZABİTAYİ ARIYORSUN POLİSİ ARA DİYOR.ÜRKMEZER TELEFONUNU VERSİNDE ONU ARAYALİM.
Salim mutlu     2018-02-10 Sadece kafekerlr lokantalarla sinirli olsa yine iyi şehrin göbeğindeki MAKO İŞGANINDA millet ellerinde sigarayla gexiyor veya pencerenin kenarina masa kurup cay esliginde sigara içiyirlar gun boyu..mudahale eden yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı