Advert
sandalye fabrikası karabük

Sakem'de Tüketici Hakları Bilinçlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) gerçekleştirdiği etkinlikler, panel, söyleşi ve toplantılarla insanları bilgilendirdi.

Sakem'de Tüketici Hakları Bilinçlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 857 kez okundu.
Advert

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) gerçekleştirdiği etkinlikler, panel, söyleşi ve toplantılarla bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye devam ediyor.

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ile Tüketici Hakları Heyeti İl Müdürlüğü paydaşlığında Aslanlar SAKEM Toplantı Salonunda gerçekleşen ve Ticaret İl Müdürü – Tüketici Hakları Heyeti Başkanı Feridun Karataş tarafından verilen bilgilendirme ve bilinçlendirme  toplantısı yapıldı. 

Tüketici Hakları Bilinci –  Kooperatifleşme ( Satış İle Gelir Elde Etme ) başlıkları altında gerçekleşen toplantıya, SAKEM Koordinatörü Münevver Esen ev sahipliği yaparken,Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer ile çok sayıda bayan katıldı. 

Karataş açılış konuşmasında, "Sosyal hayatın içerisinde değişik argümanlarla alış verişler yapıyoruz. Bu gün gerçekleştireceğimiz toplantının da amacı, alış verişlerde haklarımız nedir, ne değildir bunları anlatacağız. Bununla birlikte özellikle sizler SAKEM olarak çok değerli ve güzel ürünler ortaya çıkartıyorsunuz. Bu bakımdan da Kooperatifçilik nedir, faydaları nelerdir bunları anlatmaya gayret göstereceğiz" dedi. SAKEM’in son yıllarda Karabük ve özellikle Safranbolu’da çok güzel çalışmalara imza atığını ifade eden Feridun Karataş, "Bu vesile ile başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm idareci ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar diliyor, sıkıntı ve şikâyetlerinizi belirtebileceğiniz alo 175 hattının 7/24 açık olduğunu da hatırlatmak istiyorum" diye konuştu.

Düzenlenen toplantının devamında, Ticaret il Müdürlüğü Raportörü Yasemin Tanış tarafından tüketicinin hakları, bilinçli tüketim, taksitle satış, mesafeli sözleşme, abonelik sözleşmeleri, fiyat etiketi, garanti belgesi, satış sonrası hizmetler, tüketici hakem heyeti sürecinin işleyişi gibi konularda bir brifing verildi.

Programın sonunda soru cevap bölümüne geçilerek katılımcıların merak ettikleri konular cevaplandırıldı. 

 

 

tüketici hakları sakem toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı