Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu'da Engelli Şarj İstasyonları Kullanıma Açıldı

Safranbolu’da akülü tekerlekli sandalye kullanan engelliler için "Engelli Aracı Şarj İstasyonu" vatandaşlara hizmet veriyor.

Safranbolu'da Engelli Şarj İstasyonları Kullanıma Açıldı
Bu içerik 720 kez okundu.
Advert

Safranbolu Kaymakamı ve  Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer'in talimatı doğrultusunda, Safranbolu’da  şehrin üç noktasına  konulan, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelliler için "Engelli Aracı Şarj İstasyonu"  vatandaşlara hizmet veriyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer, Toplumsal hayata , etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli - engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkı olduğunun önemine vurgu yaparak, engelli vatandaşlarının sadece özel günlerde değil yılın tüm zamanlarında yanlarında olmamız gerektiğini belirtti.

'SAFRANBOLU'NUN ÜÇ NOKTASINA ŞARJ İSTASYONU'

Nüfusumuzun önemli bir bölümünü teşkil eden engelli vatandaşların yaşam kalitesinin arttırılması, kendi kendine yetmeleri ve tüm imkanlardan yararlanmalarının temel öncelikleri olduğunu belirten Dr. Fatih Ürkmezer, "Her in­sanın başına gelebilecek olan bu durum karşısında duyarlı olma­lıyız, engelli insanlara acımak yerine, onları hayata bağlayacak davranışlarda bulunup yaşamlarını kolaylaştırarak mutlu olmala­rını sağlamalıyız.’’ şeklinde konuşan Ürkmezer sözlerine şöyle devam etti: 

 "Engelli Araçları için Şarj İstasyonları vatandaşlarımızın yolda kalmamaları için önemli bir uygulama, üç noktada hizmete sunduğumuz istasyonların aktif olarak kullanıldığını görmek beni memnun etti. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı ça­lışmalar yapmaya devam edeceğiz. Engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun diğer kesimlerinin de ortak görevidir." ifadelerini kullandı.

 

safranbolu engelsiz yaşam şarj istasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı