Advert
sandalye fabrikası karabük

Şahin, İşsizlik Yok, Mesleksizlik ve İş Beğenmeme Var

Ak Parti Karabük Millet Vekili Mehmet Ali Şahin İşkur ve Sgk İl Müdürlükleri bina açılışında konuştu. Şahin İşsizlik Yok, Mesleksizlik ve İş Beğenmeme Var

Şahin, İşsizlik Yok, Mesleksizlik ve İş Beğenmeme Var
Bu içerik 355 kez okundu.

Ak Parti Karabük Millet Vekili Mehmet Ali Şahin İşkur ve Sgk İl Müdürlükleri bina açılışında konuştu.

Ak Parti Karabük Millet Vekili Mehmet Ali Şahin, Karabük’te olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ve Karabük'ün aynı zamanda bir emek ve sanayi kenti olduğunu söyleyerek, "Kardemir başta olmak üzere haddaneler de sanayi kuruluşunda çalışan çokça işçimiz var. Aynı zamanda da yanılmıyorsam 52 bin civarında emeklimiz var. Dolayısıyla Karabük bir emek kentidir. Bu insanların en çok müracaat ettiği kurumların başında da sosyal güvenlik kurumu geliyor. Bu açılış sıradan bir açılış değildir." dedi. 

Taşeron işçilerinin devlet işçisi olma yolunu hızlandırdıklarını belirten Şahin, "Aslında çok ciddi miktarda işsizlik yok.  Bir mesleksizlik var iki iş beğenmeme var. Ne iş yaparsın kardeşim diye sorduğum da, her işi yaparım sayın milletvekilim, diyorlar. Her işi yaparım diyene artık iş yok.  Bir işi iyi yapana iş var. O nedenle İşkur bir takım meslek edindirme kursları açıyor. Hatta 'İş Başı Eğitimi' adı altında bir takım çalışmalarda yapılıyor. O nedenle İşkur’un bu imkanlarından, mesleği olmayan gençlerimiz mutlaka yararlanmalılar." diye konuştu.

 

MEHMET ALİ ŞAHİN SGK İŞKUR BİNASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?