Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Bld. Bşk Rafet Vergili'den Marzinc Eleştirilerine Okkalı Cevap

Karabük Bld. Bşk Rafet Vergili'den Marzinc Eleştirilerine Okkalı Cevap

Karabük Bld. Bşk Rafet Vergili'den Marzinc Eleştirilerine Okkalı Cevap
Bu içerik 3177 kez okundu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Marzinc ile ilgili hakkında yapılan eleştirilere düzenlediğini basın toplantısı ile cevap verdi.

Karabük Belediye Meclisi'nin bir üyesinin geçtiğimiz günlerde basında yer alan "Belediye Başkanı Rafet Vergili Marzinc ile anlaştı, kapatılması yönünde neden bu kadar çaba sarfetmişti" şeklindeki açıklamalarına ve bu açıklamalara gelen yorumlara cevap verdi.

Başkan Vergili açıklamasında, Karabük'te hava kirliliği ile adeta tek başına mücadele ettiğini, özellikle Marzinc konusunda her ne kadar desteklerle birlikte Belediye Başkanı olarak değil Rafet Vergili olarak mücadele ettiğini söyledi.

"ÖNCE KARABÜKLÜ OLSUNLAR"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Marzinc'in üretimini durdumasının ardındandan defalarca görüşme talebinin olduğu ve firma yetkilileri ile görüşüldüğünü, firma yetkililerinin bizi de Kardemir gibi görün, bize de bir süreç verin, biz istenilenleri yapalım, Kardemir Karabükün'de biz değilmiyiz şeklindeki sözleri üzerine kendilerine şu sözleri söylediğini belirtti.

"Kardemir spor da var. Sosyal alanlarda var. Üniversitede var. Karabük'ün her yerinde var. Ya peki siz? Önce siz Kardemir gibi Karabüklü olun. Karabük'ün her alanında sizi de görelim" dediğini söyledi.

Başkan Vergili, Marzinc yetkilileri ile bir mutabakata varıldığını, bu mutabakat çerçevesinde, firmadan bir yetkili, Belediye'nin ve Karabük'ün görevlendireceği birer kişi ile üç kişilik komisyon kurulacağını, Bu komisyonun 24 saat Marzinc'in üretimini ve çevresel etkilerini kontrol edeceğini, aynı zamanda yapılacak tüm çevre yatırımlarını gözleyeceklerini, inşallah Kardemir'den önce tüm çevre yatırımlarının Avrupa Standartlarına gelmiş hale geleceğini ifade etti.

Vergili, bu sözlerin yerine gelmemesi halinde gerekli müdahalenin yapılacağını söyledi.

"KİMSE KISPETİNE EL SOKTURMASIN"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kendisinin yurt dışında olduğu bir dönemde Karabük Belediye Meclis üyesinden birisinin kendisininde imzası olmasına rağmen sanki kendisine menfaat sağlamış gibi açıklama yapmasının ne kadar doğru olduğunu sorarak; " Öyle kaçak güreşmek yok. Kaçak güreşen pehlivanları yenmek için paça kazık yapılır. Paça kazıkta da elini kıspetine sokmuş olur. Kimse kıspetine el sokturmasın. Ben isteseydim hiç bu tartışmalara girmeden kendime rahatlıkla menfaat sağlardım. Yapılan anlaşma ile hem Marzinc in yapacağı kendi yatırımları hem Karabük'e yapacakları yatırımlar Karabük halkı içindir. Tamam herkes fikrini söyleyebilir ama özellikle önüne gelenin ulu orta bilip bilmeden yaptığı yorumlar hiç hoş değil"dedi.

VERGİLİ'NİN AÇIKLAMASININ TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

vergili marzinc açıklama rafet vergili marzinc karabük belediye marzinc marzinc karabük yatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salim mutlu     2018-02-21 Bu akilsızlar annesi babası coluk cocugunda Allah korusun KANSER illeti görüldüğunde Rafet baskan oonlari kurtaravilecek mi çok merak efiyorum..
Ahmet usta     2018-02-21 Metin Beyin yazısını ve Vergilinin açıklamasını dikkatli okuduğunuzda , Vergilinin Metin Beyin söylediği hiçbirşeye cevap veremediğini ithamlar ve lafazanlıktan başka birşey yapmadığını görürsünüz. Kendi beyanları ile 6 şubatta Marzinkin önündeki engeli kaldırıp çalışmaya başladığı ortada. bir gün sonra 7 şubatta da meclise gelen bağış ortada. babasının hayrına mı bağış yaptı bu Marzink.
Ahmet usta     2018-02-20 Söylenenleri ve yazılanları dikkatli okursanız ,Rafet Beyin açıklamasında Metin Beye cevap değil, farklı ithamlarla ve lafazanlikla dolu bir şov olduğunu görürsünüz
Serkan     2018-02-19 Akşamdan yürek yiyip yazanlar,sabah kedi gibi kalkıp süt içip kendine gelince bi bakmışlar kıspetinde el var.ama güreş bu sırtın mindere deymeyecek deydimi yenilirsinnn
Sinan     2018-02-19 Yaaa sevgili hocam oynarken çulunu yırttın!!!şimdi yapacak tek şey var paçaları sıkı bağlayıp arkanı sakın dönmemek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı