Advert
sandalye fabrikası karabük

SAKEM Hızla Büyümeye ve Yoğun Talep Görmeye Devam Ediyor

2018 yılı içerisinde açılacak ve açılmış olan 125 branşta kursa 2900 kursiyer kayıt yaptırdı.

SAKEM Hızla Büyümeye ve Yoğun Talep Görmeye Devam Ediyor
Bu içerik 573 kez okundu.

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi  ( SAKEM ) Yazıköy Şubesinde incelemelerde bulunan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Hanımların kurslara yoğun ilgi göstermesini ve şube bulunmayan mahallelere SAKEM şubesi, açılmasını istemeleri bizleri mutlu ediyor” dedi. 

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ürkmezer, Yazıköy’de bulunan SAKEM şubelerini ziyaret etti. Kursiyerlerle uzun süre sohbet eden Ürkmezer, yaptığı açıklamada 8 Şubesi bulunan ve açılan her kursa yoğun telep olmasının kendilerini sevindirdiğini kaydederken,  2018 yılı içerisinde açılacak ve açılmış olan 125 branşta kursa 2900 kursiyerin kayıt yaptırdığını, bu rakamların önemli olduğunu söyledi.

Belediye bünyesinde çalışmalarını sürdüren SAKEM’in hobi kurslarının yanı sıra meslek edindirme kursları ile de Safranbolu’ya katkı sağladığını ifade eden Ürkmezer; “ Hanımlar burada aldıkları eğitim ile ortaya çıkarttıkları eserleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor bu da bizim için sevindirici.  Yazıköy’de de hanımlar Kuran, Kâğıt Rölyef gibi kurslarda eğitim alıyorlar. Bize gelen geri dönüşlerde bunların aynı zamanda rehabilitasyon etkisi yaptığı da söyleniyor. Tüm eğitmen ve kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.   

Ürkmezer, anneleri ile birlikte kurslarda bulunan miniklerle de ilgilenirken çeşitli hediyeler verdi. 

sakem yazıköy sakem şube artış sakem talep artış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı