Advert
sandalye fabrikası karabük

İşçi İkramiye Bekliyor, Sendika Başkanları Suskun

İşçi İkramiye Bekliyor, Sendika Başkanları Suskun

İşçi İkramiye Bekliyor, Sendika Başkanları Suskun
Bu içerik 4171 kez okundu.

Kardemir'in 2017 yılında çelik sektöründeki yaşanan altın çağın ardından 202 Milyon lira kar açıklaması sonrası çalışanlarda acaba bir kereye mahsus ikramiye dağıtılır mı beklentisi oluşmuş ve Karabük Derin Haber olarak bu talebi dile getirmiştik.

Haberimizin ardından gerek sosyal medyada haberimizi paylaşarak yorumlarını yazan, gerek bizleri arayıp teşekkür eden çok sayıda çalışan, "derin haber olarak Kardemir çalışanlarının yüreğini, içini okuyorsunuz. Bizler özellikle uzun süredir çalışanlar fabrikanın zarar ettiği yıllarda çok çilesini çektik. Yeri geldi sıfır sözleşmeye imza attık. Yeri geldi verilen zamlar geri alındı sustuk. Fabrikamızın, ekmek kapımızın ayakta durması adına fedakarlıklar yaptık. Geçtiğimiz yıl bu kadar kar edilmiş ise elbette bizlerin emeğinin de katkısı olsa gerek. Zaten yöneticilerimiz her defasında aile olduğumuzu ve bizlerin emeğini hep ön planda söylüyorlar. 202 milyon lira gibi eski para ile 202 trilyon kar ettiğimize göre sayın yöneticilerimiz mesela 3 Nisan kuruluş yıldönümümüzde bir kereye mahsus olmak üzere bizlere teşekkür bağlamında ikramiye verirlerse bizler çok daha mutlu olur, işimize çok daha fazla sarılırız" dediler.

Karabük Derin Haber olarak yaptığımız haberin ardından Kardemir çalışanları bizler ile görüşlerini paylaşırken ne yazık ki Çelik İş Sendikasının Genel Başkanı Yunus Değirmenci'den ses seda çıkmadı. Elim bir trafik kazasında vefat eden rahmetli işçilerimizin cenaze törenlerine de gelmeyen Değirmenci'nin neden suskun olduğu, Kardemir yönetimi ile herhangi bir görüşme yapıp yapmadığı konusunda neden bir açıklama yapmadığı gözleri geçmiş yıllardaki sendika başkanlarına çevirdi.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre Kardemir'in şu anda sendikalı yaklaşık 3 bin 500 civarı, mavi yaka olarak çalışanında yaklaşık bin çalışanı olduğu belirtiliyor. Yani toplam 4 bin 500 çalışan. Çalışan başına biner lira ikramiye verilmiş olsa Kardemir'e maliyeti 4 milyon 500 bin lira eder. Buda elde edilen karın yüzde 2 gibi çok düşük bir oranına denk gelir.

kardemir ikramiye çelikiş ikramiye kardemir yunus değirmenci işçi ikramiye karabük haber son karabük haber 78
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kapssamdisi     2018-03-09 Sait bey siz bilmiyosunuz o kari super ceo muz tek basina yapti.bence 100 milyara varan maasina ek olarak 1 trilyon primi hak eder tuccar patronlarimizin gozunde. Tabi benimki ironi bizi kim dile geticek sait abii sende yazmiyosun bizi.kardemir muhendis ve basmuhendisi azina alann yokk. Insafsizca kardemirin kaynaklarinin sefaini mudur ve ustu cenaf suruyor.
Karabuklu diyorki     2018-03-09 Simdi o 202 milyon duyan aga babalari o parayi kardrmirden nasi aliriz hesaplari yapmaya baslamislardir bile. ilerki gunlerde adi sani duyunmamis ve agababalariyla iliskili mutahitlerle dolar fabrikanin icini ve sacma sapan alakasiz yerlerin onarimina bakimina baslarlar ama nasi baslarlar 1 kurusluk isi 10 kurusa yaptirirlar o paranin yeri simdiden hazirdir . Zamaninda yaptilar cunku . Cok zor o parayi isciyle paylasmalari cunku digerlerine kalmaz
Celil     2018-03-08 Yahu şükredin şükredin. Onu ver bunu ver boşa hayal kurmasın kimse.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı