Advert
sandalye fabrikası karabük

Kardemir Yatırımcılarla Buluştu

Kardemir Yatırımcılarla Buluştu

Kardemir Yatırımcılarla Buluştu
Bu içerik 3070 kez okundu.

Kardemir 2017 yılını ciddi bir kar ile kapatmasının ardından atağa geçerek yatırımcılarla buluştu ve bilgilendirdi.

Şirketin yatırımlar süreci ile gelecek yıllara yönelik hedeflerinin dile getirildiği toplantıda Teker fabrikasının yıl sonuna kadar faaliteye geçeceği, gelecek yıl sonunda hedeflenen 3,5 Milyon ton üretim temposunu yakalanacağı vurgulandı.

Kardemir tarafından düzenlenen toplantıya ilişkin yapılan açıklamada; "Şirketimizin “2017 Yıl Sonu Finansal Sonuçları”na ilişkin Analist Toplantısı 09.03.2018 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

Farklı yatırım şirketlerinden 35 analistin katıldığı toplantıda Şirketimiz Genel Müdürü (CEO) Ercüment Ünal, Mali İşler Koordinatörü (CFO)  M. Furkan Ünal, Satış ve Pazarlama Koordinatörü Reyhan Özkara ve Satınalma Müdürü Harun Cebeci tarafından 2017 yılında dünyada ve Türkiye’de çelik sektöründe yaşanan gelişmeler, şirketimizin 2017 yılı finansal sonuçları, yatırımları ve 2018 yılına ilişkin beklentileri hakkında bilgiler verilmiştir.

Toplantıda, şirketimizin 2017 yılında sıvı çelik üretiminin bir önceki yıla göre yaklaşık % 11 oranında artarak 2 Milyon 403 bin tona, toplam nihai ürün üretiminin yaklaşık % 10,5 artarak 2 Milyon 295 bin tona, satış gelirlerinin % 70 artarak 3 Milyar 973 Milyon TL’na ulaştığı ve yılı 251,5 Milyon TL net karla kapatan şirketimizin, 2017 yılında % 18,8 olan FAVÖK Marjının 2018 yılında % 23-25 aralığında olmasının beklendiği açıklanmıştır. 

Analist sorularının da cevaplandığı toplantıda Çelikhane de devam eden tamamlayıcı yatırımlar ve ihalesi gerçekleştirilen 4 sürekli döküm makinası ile birlikte şirketimizin gelecek yıl sonunda hedeflenen 3,5 Milyon ton üretim temposunu yakalayacağı ve montaj çalışmaları büyük oranda tamamlanan Teker Fabrikası yatırımının da yıl sonuna kadar tamamlanacağı belirtilmiştir."denildi.

kardemir teker fabrikası teker fabrikası üretim kardemir üretim hedefleri kardemir yatırım hedefleri kardemir yatırımcı buluşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı