Advert
sandalye fabrikası karabük

Çelik İş Ak Parti'yi Üzdü

Ak Parti İl Disiplin Kurulu Üyesi Ali Kaplan’ın Çelik İş Sendikası tarafından seçimlerde en yüksek oyu alarak temsilci seçilmesine rağmen görevden alınmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Çelik İş Ak Parti'yi Üzdü
Bu içerik 6944 kez okundu.
Advert

Ak Parti İl Disiplin Kurulu Üyesi Ali Kaplan’ın Çelik İş Sendikası tarafından seçimlerde en yüksek oyu alarak temsilci seçilmesine rağmen görevden alınmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Görevden alma haberinin dün medya kuruluşlarında yer almasının ardından gerek Ak Parti tabanında, gerekse işçiler arasında tepki sesleri yükselirken, yaşanan durum ile ilgili görüştüğümüz Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin gelişmeleri yakından takip ettiği belirtti. Şahin; “Bu görevden alınma hem şahsen beni hem de teşkilatımızı yakından üzmüştür” dedi.

Öte yandan bu açıklamadan yaşanan gelişmeleri Ak Parti milletvekilleri ile değerlendirdiği anlaşılan İl Başkanı İsmail Altınöz ise birilerinin küçük hesaplarının doğuracağı sonuçları ortaya koydu.

Ak Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ile yaptığımız görüşmede yaptığı açıklamada; “Karabük’ün bağrından çıkan Çelik İş Sendikası ile Karabük siyaset ve cemiyet hayatı arasında oluşmuş denge ve huzur, Karabük Şube kongresi öncesinden başlayarak bir süredir bozulmaya çalışılmaktadır.

Partimizin bilgisi ve tasarrufu olmadan, dün partimizi temsilen şube yöneticisi tasarrufunda bulunanlar bugün partimiz yönetimindeki bir arkadaşımızı hiçbir gerekçe göstermeden görevden alarak yaşanan huzursuzluğu devam ettirmekte ısrar etmektedirler.

Sendikanın şube kongresi öncesinde, hem sayın vekillerimizin hem şahsımın “bilgimiz ve onayımız haricinde şube yönetimine herhangi bir isim öne çıkarmayın, eğer bizden bir öneri istiyorsanız partimizin birçok kademelerinde görev yapan Ali Kaplan’ı tavsiye ederiz” diyerek fikrimizi söylemiştik. Görüyoruz ki o gün parti olarak bizlerin tavsiyesini dikkati almayanlar, bugün işçi arkadaşlarının teveccühü ile en yüksek oyu olarak temsilci olan bu arkadaşımızı, hiçbir gerekçe göstermeden o görevinden de almışlardır.

Çelik iş sendikasının kamuoyuna yansıyan bu tavırları basında “Çelik İş sendikasında Ak Parti Temizliği şeklinde haberlere konu olmuştur. Gerek Karabük’te, gerekse ülke genelindeki üyeleri arasında on binlerce partilimizin olduğu bir sendikanın tasarruflarının ne tür sonuçlar doğuracağını, hangi yorumlara sebep olabileceğini sendika yöneticileri bir kez daha iyi düşünmelidir.

Gerek işçi arkadaşları arasında, gerek partililerimiz arasında çok sevilen, il disiplin kurulu üyemiz Ali Kaplan’ın görevden alınmasının birkaç kişinin şahsi hesapları ve yönlendirmesi sonucu alınmış bir karar olduğunu düşünüyoruz. İleriye dönük hesapları olan ve geçmişin hesabını görmek isteyenlerin hesaplaşmasına kurban edilmek istenen disiplin kurulu üyemizin sonuna kadar arkasında ve yanındayız.

 Biz Parti olarak hiçbir kuruluşun iç işlerine karışmayız ancak alınan bu karar bizi üzmüştür. Çelik İş Sendikası yetkililerinin almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyorum.” Dedi.

çelik iş şahin çelik iş mehmetali şahin sendika mehmet ali şahin çelik iş altınöz çelik iş akparti sendika ismail altınöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
taseron     2018-03-19 Celik is in ne umrunda oldu ki kardokmakta iscilere sendika olarak sırtını donmek nedir arkadas . Sen bu kadar isciyi temsil etmek icin burda olacağına bir mudurun yaptiklarina karsi gelemedin ve bu kadar isciyi magdur ettin kac sifatta calisan isci var kardokmakta bunu bilen bi yetkili yokmu . kadrolu ,sozlesmeli ve muteahhit olarak calismaktayiz artik bizlerde kardokmak olarak kadro istiyoruz
HASTA BAKICI     2018-03-15 BU HABERE EN GÜZEL YORUM BU OLMALIDIR.KOLTUK MAKAM MEVKİ VE BEDAVADAN GEÇİNMENİN YOLUNU BULMUŞ.İŞÇİSİ UMURUNDA OLMAYAN KRB.ÇELİKİŞ SENDİKASININ YÖNETİMİ,SAYIN ALİ KAPLANIN ELİNE SU BİLE DÖKEMEZLER SAYIN KAPLAN İŞÇİNİN HERDERDİNE GECE GÜNDÜZ DEVA OLMAYA ÇALIŞTIGINI KARDEMİR İŞÇİSİ CEMİYET HAYATI TARAFINDAN SEVİLEN TOPLUMA MAÂL OLMUŞ BU KARDEŞİMİZİN ONLARIN YANIDA OLMASI BİLE BÜYÜK HATAYDI.KOLTUKLAR GELİCİ GEÇİCİDİR.ÖNEMLİ OLAN GÖREV BİTİNCE SOKAKTA BAŞI DİK GEZEBİLMEKTİR.BUDA MEVCUT YÖNTMDE.YOK..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı