Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu Tünel İhalesi Giriş Kısmı Yeni Baştan Yapılacak

Safranbolu Tünel İhalesi Giriş Kısmı Yeni Baştan Yapılacak

Safranbolu Tünel İhalesi Giriş Kısmı Yeni Baştan Yapılacak
Bu içerik 6577 kez okundu.
Advert

Bir süredir ciddi tartışmalara neden olan Safranbolu 1645 tünel projesinin yapılan ihalesinin giriş kısmı için yeniden yapılacak.

Edinilen bilgilere göre, Safranbolu Belediyesi eski başkanı Necdet Aksoy döneminde gündeme gelen ve mal müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan, Safranbolu eski çarşı altındaki tünelleri turizme kazandırma amaçlı 1645 tünel projesinin  giriş kısmının da hazine tarafından ihale edilmesi gerekiyordu.

İhale prosedürünün yanlış uygulanması ve yeteri kadar şartların oluşmaması nedeniyle şimdi yapılan ihalenin iptal edilerek yenilenmesi gündeme geldi. Yeniden yapılmaması halinde bile giriş kısmı için ikinci bir ihalenin Safranbolu Belediyesi yerine mal müdürlüğü tarafından yeniden yapılması gerekiyor.

Öğrenilen bilgilere göre yapılan ihalenin giriş kısmı mazgal şeklinde projelendirilmiş ancak eski çarşıda ki otobüslerin park ettiği alandan 40 metrekare civarında bir giriş alanı yapılması talep edilmişti. Bu alan ile ilgili anıtlar kurulu müsaade etmezken, Belediye tarafından giriş ve yaklaşık 40 metrelik tünellere ulaşan kesim için ihale yapılmıştı. Safranbolu Belediyesi tarafından yapılan bu ikinci ihalenin de mal müdürlüğü tarafından yapılması gerektiği ortaya çıktı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal  basın yoluyla yaptığı açıklamada hem Kayyum Belediye Başkan Vekili, hem de kendi parti teşkilatlarını eleştirel nitelikte açıklama yapmış, Safranbolu Turizm Vakfına neden zorluk çıkarıldığı şeklinde serzenişte bulunmuştu.

Ancak iptali gündemde olan söz konusu 1645 tünel projesi ihalesini Safranbolu Turizm vakfının değil özel bir müteşebbisin aldığı ortaya çıktı. Bir çok Ak Partili ise, “Sayın vekilimiz herhalde duyumlar ile hareket ediyor. Araştırmadan yorum ve açıklamalar yapılar” şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

safranbolu tünel ihale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
safranbolulu     2018-03-26 safranboluda ücretsiz girişi olan bir tek eski çarşı kaldı orayıda gezmeyi paralı yapsalar iyi para gelir olur işletene geçenlerde kent ormanına gittik kapıdan girmeden elinde makina 10 tl ayak bastı parası istediler içeri girdik 10 tlde masaya oturunca istediler onuda verdik 10 tlde mangal yakarsan dediler allahtan vc parası temiz hava parası istemediler yolacak kaz çok nasıl olsa
eğri oturalım.doğru konuşalım     2018-03-24 sn editör Safranbolu da devlete ait gezi ve ören yerlerini yine devlet işletsin..eğer bir misafiriniz gelip te tamamını gezdirmek isterseniz kişi başı 20 tl oluyor..5 kişi bir aile misafir gelse 100 tl tutuyor.. safranboluda yaşayan halk misafir kabul edemez oldu..bu kiralama ihale etme işlerinden uzun vadede safranbolu zarar edecek..demedi demeyin ..saygılar
eğri oturalım.doğru konuşalım     2018-03-24 safranbolu da cam teras,mağara,kaymakamlar evi, hıdırlık,kent tarihi müzesi ve şimdide bu tüneller paralı..bence buralar yüksek bedel ile kiralacağına hizmet birliği gibi kurumlar işletsin.giriş ücretleri uygun olsun.bu saydığım yerlerin tamamını gezmek 20 tl..halk 5 kişi misafiri gelse 100 tl ücret ödüyor.bu çok büyük bir bedel.uzun vadede safranbolu kaybeder
ismail timar     2018-03-22 1.Ihale Saf.MalMd.ce yapıldı. 2.SC.Muh.Firmasi kazandı. 3 Projesi KK.ca onaylandı. 4.Meydandan tünel girişine bağlantı için 11 m2. lik bir alanın yine Mal Md.ce projeye eklenmesi için gerekli işlemlerin yapılması bekleniyor. 5 Hepsi bundan ibarettir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı