Advert
sandalye fabrikası karabük

Kardemir’in Bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerine Ceza Yağdı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMA) pay piyasasında yürütülen incelemeler sonucunda, 7 kişi ve bir şirket hakkında idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Kardemir’in  Bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerine Ceza Yağdı
Bu içerik 8279 kez okundu.
Advert

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMA) pay piyasasında yürütülen incelemeler sonucunda, işlem yapmaması gereken dönemde Kardemir hisse işlemi yapan 7 kişi ve bir şirket hakkında idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

SPK ( Sermaye Piyasası Kurulu) nun yaptığı açıklamaya göre , Yönetim Kurulu Üyeleri Kamil Güleç, Hüseyin Çağrı Güleç’e. Şirketin büyük hissedarlarından  Hayrettin Aydın’a, Şirketin üst düzey yöneticileri  İbrahim Tozlu, İldeniz Özyılmaz Gürsoy, , Mehmet Ağuş, Serkan Atamer'e yine Şirket ortaklarından Kamil ve Çağrı Güleç’e ait  Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstrisi isimli şirkete 27 bin 47'şer lira idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Borsaya tabi şirketlerin borsa işlemleri ile ilgili, piyasa bozucu eylemler konusunda yasal düzenleme yapılmıştı. Yapılan düzenlemenin Kardemir Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey müdürlerine verilen idari para cezalarına konu maddesi;

 “(3) İhraççılar tarafından düzenlenen finansal tablo ve raporlar ile bağımsız denetim raporlarının hazırlandığı hesap döneminin bitimini izleyen günden söz konusu tablo ve raporların mevzuata uygun şekilde kamuya duyurulmasına kadar geçen süre içerisinde, içsel bilgi veya sürekli bilgilere sahip olan kişilerin veya söz konusu kişilerin eşleri, çocukları ya da aynı evde yaşadıkları kişilerin ilgili sermaye piyasası araçlarında işlem yapmaları piyasa bozucu eylem olarak değerlendirilir.” Demektedir.

Kardemir geçmiş yıllarda SPK’ya şirketin bilanço ve diğer işlemleri ile ilgili önceden bilgisi olabilecek isimleri bildirmişti.

SPK haftalık bülteninde konu ile ilgili yer alan açıklamaya göre Kurul, Kardemir'e ait mali tabloların kamuya duyurulmasına ilişkin işlem yapılamaz dönemde içsel veya sürekli bilgi sahiplerince işlem gerçekleştirildiğini tespit etti.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

kardemir spk kardemir spk ceza çağrı güleç ceza kamil güleç ceza çağ çelik ceza mehmet ağuş ceza hayrettin aydın ceza ibrahim tozlu ceza serkan atamer ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
şaban     2018-04-09 Insider Trading Nedir, Ne Demek Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek, henüz kamuya açıklanmamış bilgileri kendisine veya üçüncü kişilere menfaat sağlamak amacıyla kullanarak sermaye piyasasında işlem yapanlar arasında fırsat eşitliğini bozacak şekilde haksız yarar sağlamak veya bir zararı bertaraf etmektir.
karabüklü     2018-03-28 AH BE TONYUKUK EVET ANLIYORUM KIZGINLIĞIN DİNİ YANLIŞ ANLATANLARA FAKAT KULLANDIĞIN SON CÜMLE OLMAMIŞ.SENİN DE BİLDİĞİN GİBİ DİNİMİZ İSLAM VİCDAN GÜZEL AHLAK ÜZERİNE KURULMUŞTUR ÖYLE OLMASAYDI PEYGAMBERİMİZ (A.S.) MEKKELİ MÜŞRİKLER TARAFINDAN BİLE GÜZEL AHLAKI SAYESİNDE GÜVENİLİR BİR KİŞİ OLMAZDI.EVET BİZE İBADETİ DİN GİBİ ÖĞRETİİLER VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORLAR.FAKAT SENİN GİBİ KÜLTÜRLÜ İNSANLARIN İBADETİN GEREKLİ OLDUĞU AMA DİNİN SADECE İBADETTEN İBARET OLMADIĞINI YAŞAYARAK, ÖRNEK OLMASI GEREK
tonyukuk     2018-03-26 ah be karabüklü senin de dediğin gibi müslümanlığı daha iyi öğrenip yaşasaydık meydan din maskesi takan düzenbazlara kalmaz, müslüman ülkeler nal toplamazdı.Müslümanlığı daha iyi öğrenmek için de kutsal kitabı anlamak,dini sahtekarlardan değil,gerçek din adamlarından öğrenmek gerekir.Bu arada ahlak ve vicdanın da en az din kadar gerekli olduğunu idrak etmek lazım.sade dinle bu işlerin olmadığı aşikar.
karabüklü     2018-03-26 NAMAZLA ABDESTLE NE ALAKASI VAR TONYUKUK BIRAKIN BU KAFAYI, PARA CEZASINA ÇARPTIRILANLAR MÜFTÜLÜK ÇALIŞANI DEĞİL, KARDEMİR ÇALIŞANI VE HİSSEDARLARI, HAKSIZ PARA KAZANIRKEN DE BUNU NAMAZ ABDEST ADINA YAPIYORUM DEMEMİŞLERDİR.EĞERE MÜSLÜMANLIĞI DAHA İYİ ÖĞRENİR VE YAŞARSAK DİN BEZİRGANLARINA DA ENGEL OLURUZ AMA SENİN YAPTIĞIN YANLIŞ.
tonyukuk     2018-03-24 namaz abdest bahane,"insider trading" ŞAHANE.Yürüyün koçlarım kim tutar sizi.Aman cuma kaçmasın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı