Advert
sandalye fabrikası karabük

KIZILAY’DAN AİLELERE SICAK YEMEK

KIZILAY’DAN AİLELERE SICAK YEMEK

KIZILAY’DAN AİLELERE SICAK YEMEK
Bu içerik 651 kez okundu.
Advert
Türk Kızılayı Karabük Şubesi tarafından evinde her gün yemek yapamayan yaşlılara ve engelli ailelere sıcak yemek yardımı yapılıyor.
Kızılay Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun yaptığı açıklamada, kentteki yaşlı ve engelli ailelere az da olsa destek vermek amacıyla her gün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi.
Yemek dağıtımına başlamadan önce vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını tespit etmek için evlerine gidip incelemede bulunduklarını ifade eden Uzun, tespit işleminden sonra ailenin nüfus sayısına göre yemek miktarı belirlediklerini açıkladı.
Karabük’te tespit edilen yaşlı ve engelli ailelere yemek dağıtımına başlanıldığını anlatan Uzun, sözlerine şöyle devam etti; “İlimizde evinde her gün sıcak yemek yapamayan yaşlı ve engelli ailelerimiz bulunmakta. Bizde Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak bu vatandaşlarımıza yardım etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hazırlanan sıcak yemekleri aracımız ile teslim alıyoruz ve şuanda imkanlarımız doğrultusunda belirlediğimiz 8 ailemize 4 çeşit olmak üzere öğle ve akşam yemeklerini teslim ediyoruz, ertesi günde yemek kaplarını doluları ile değiştiriyoruz. Şartlarımız da eli verdikçe bu çalışmamız inşallah devam edecek.”  
Uzun, “Bu İşin Huzurunu Yaşıyoruz”
Karabük Kızılay Şubesi olarak güzel bir çalışma başlattıklarını ifade eden Uzun; “ Yardım ettiğimiz ailelerimizin sofrasına bir kap sıcak yemeği koymanın huzurunu yaşıyoruz. Önümüzde mübarek Ramazan ayı var. Ailelerimize destek verecek duyarlı ve hayırsever vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Biz şimdi 8 ailemize yardım etmeye başladık, hayırsever vatandaşlarımızda bizlere destek verirse daha fazla ailemize ulaşırız. Amacımız, yardıma muhtaç ailelerimizin az da olsa yüzünü güldürebilmektir” dedi.
karabük kızılay sıcak yemek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı