Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük'te Ekmeğe Örtülü Zam

Karabük'te Ekmeğe Örtülü Zam

Karabük'te Ekmeğe Örtülü Zam
Bu içerik 5350 kez okundu.
Advert

Karabük'te kısa bir süre önce ekmeğe gizli zam yapıldığı ortaya çıktı.

Son günlerde marketlerden ya da ekmek büfelerinden ekmek alan vatandaşlar küçüldüğünü görünce Allah Allah diyerek şaşkınlıklarını dile getirdiler

Karabük Derin Haber olarak yaptığımız araştırmada ise, yaklaşık 10 gün önce ekmeğe üstü örtülü zam yapıldığı ortaya çıktı.

Vatandaşların ekmek fiyatlarındaki zamma tepki gösterebileceği düşünülerek gramajda küçültmeye gidiyerek gizli zam yapıldı.

Zamdan önce Karabük'te 250 gram ekmek 1 TL ye satılıyordu. Şimdi Ekmeklerin gramajı 200 grama düşürüldü. Artık 200 gram ekmek 1 TL den satılmaya başlandı. Bu ayarlama ile ekmeğe yaklaşık yüzde 25 gizli zam yapılmış oldu. Bazı fırınların ise bu gramaj düşüklüğünü tam olarak uygulamadığı bazılarının 220 gram şeklinde sattığı öğrenildi.

Öte yandan konu ile ilgili görüştüğümüz esnaf odası yetkilileri ekmekteki küçülmeyi geçmiş aylarda çıkan israfın önlenmesi yasasına bağlayarak, ekmeğin en fazla 200 gram olması gerektiği şeklinde bir savunma yaparken, satış fiyatının 1 lira olarak kalması noktasında ise, uzun süredir girdilerde meydana gelen artışı gösterdi.

 

karabük ekmek zammı karabük ekmek gramaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa ala     2018-04-09 Israfi dusunerek yaptik diyorsunuz kendinizi kandirsiniz cocuklariniz varmi halk cocuklarina bir parca ekmek eletiyor onda bile gozunuzu koyuyorsunuz kefenin cebi yok ben HAKKIMI HELAL ETMIYORUM BEN ŞİKAYETCIYIM ALLAHA HAVALETIYORUM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı