Advert
sandalye fabrikası karabük

Başkan Vergili'den Esnafa Destek

Başkan Vergili'den Esnafa Destek

Başkan Vergili'den Esnafa Destek
Bu içerik 1142 kez okundu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sonucunda esnaflarımızın sıkıntılarını göz önünde bulundurarak, piyasaların durgun olduğu şu günlerde Karabüklü esnafımıza bir nebzede olsa destek olabilmek adına, bizzat Başkan Vergili’nin talimatları ile Karabük Belediyesi tarafından Kent Meydanında düzenlenen “Esnaf Günleri” etkinliğinin açılışı yapıldı.

Giyim, gıda, kozmetik, yapı, dekorasyon, mobilya, ev eşyası, inşaat, elektronik ve daha birçok kategoride ürün yelpazesinin yer aldığı Esnaf Günleri etkinliği açılış törenine Vali Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, POMEM Müdürü Mahmut Karabulut, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Sayın Valim, ben üç aydan bu tarafa esnaf arkadaşlarımızı geziyorum. Gerçekten ülkemizde, Karabük’te her yerde bir ekonomik kriz bariz şekilde kendisini gösteriyor. Bunun için biz de neler yapabiliriz, esnaflarımıza bir nebze de olsa nasıl katkımız olur, nasıl bir canlılık yaratabiliriz düşüncesi ile böyle bir etkinlik düzenledik. İnşallah bu etkinlik hayırlısı ile esnaf arkadaşlarımızın bir nebzede olsa nefes almasını sağlar. Ekonomik olayların da çok kısa bir süre içerisinde düzeleceğini ve hızlı bir şekilde iyi yönde ilerleyeceğine inanıyorum. Tabi esnaf arkadaşlarımız derken yalnız buradaki esnaf arkadaşlarımız değil. Burada yer alamayan pazarcı esnaflarımız ve daha farklı ürünler satan arkadaşlarımızda var. Bu arkadaşlarımız ile ilgili de odaların ya da derneklerin bize gelip, biz şöyle bir etkinlik yaparsak pazarcı arkadaşlarımızı da rahatlatmış oluruz gibi bir talepleri olması doğrultusunda bunları da değerlendirmeyi düşünüyoruz. İnşallah bu etkinliğin, belirli sayıda da olsa bazı esnaf arkadaşlarımıza bir katkısı olur. Bu etkinlik belki ileriki yıllarda da devam ettirilebilir. Çünkü benim gördüğüm kadarıyla tekstil üzerine olsun, ayakkabı üzerine olsun ya da diğer ürünler ile ilgili mevsim geçişlerinde bir duraklama dönemi oluyor. Mevsim geçişlerinde her zaman böyle sıkıntılar olabiliyor. Bunu atlatabilmek için Nisan ayı uygun bir ay. 3 Nisan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşu etkinliklerinin içerisinde bu tür etkinliklerde yapılabilir. Üç aylık esnaf ziyaretleri içerisinde belirli bölgeleri gezemedim. İnşallah o arkadaşlarımızı da en yakın sürede ziyaret edeceğim” dedi.

Karabük Valisi Kemal Çeber ise konuşmasında; "İnşallah bundan sonrada böyle devam eder. Bizim toplumun her kesimine dönük aktiviteleri yapmamız lazım. Esnaflarımızda bizim en önemli toplum kesimlerimizden bir tanesi. Esnaf mutlu olduğu zaman halkın tamamı mutludur. Çünkü esnaf arkadaşlarımız, bulundukları kesim, sahip oldukları nüfus ve yaptıkları işin hacmi itibariyle toplumun genelini en iyi yansıtan kesimdir. Bu anlamda esnaflarımız mutluysa toplumun genelinin mutlu olduğunu değerlendirebiliriz. Eğer onlarda problemler varsa demek ki cidden problemlerimiz var demektir. Esnaf arkadaşlarımızın nabzını tutmak, onlarla beraber olmak gayet iyidir. Belediye Başkanımız Rafet Vergili’nin düzenli olarak her hafta yaptığı gezileri ben de takip ediyorum, o anlamda da tebrik ediyorum. Ben de fırsatım olduğunca esnaf arkadaşlarımla bir araya gelmeye gayret ediyorum ama çok geniş zaman bulamıyorum. Bu vesileyle ben de onu yapmış olacağım. Allah sizlere hayırlı bol kazançlar versin, Allah her zaman yüzünüzü güldürsün. Bu ortamlar aynı zamanda bizlere anlatılan o eski zamanlardaki adetlerimizi, geleneklerimizi ve bizlere ait örflerimizi sergileyebileceğimiz ortamlar olur diye düşünüyorum.  Birbirimizi daha yakından tanımayı, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşmayı, dertlerimizi ve sevinçlerimizi paylaşmayı da bu ortamlar aracılığıyla yaşayacağımızı ümit ediyorum. Bu güzel faaliyetten dolayı Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili’yi tekrar tebrik ediyorum”diye konuştu.

Konuşmaların ve yapılan duanın ardından Vali Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilen alışveriş çadırında stant açan esnaflar ziyaret edildi.

Daha sonra Karabük Belediyesi tarafından açılışa özel çocuklar için eğlence programı yapıldı.

Esnaf Günleri alışveriş çadırı 9-29 Nisan tarihleri arasında sabah saat 10.00’dan, akşam saat 21.00’e kadar açık olacaktır.

vergili esnaf çadırı karabük belediye esnaf karabük esnaf çadırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan     2018-04-12 Esnafın işi , binlerce kişilik öğrenci yurtlarını şehir merkezinden km lerce uzağa kuran aklı selim bürokratlarımız oldukça hayatta düzelmez. O yurtların oralara kurulmasından ne esnaf nede öğrenci memnun!!! Her türlü esnafada , öğrenciyede zarar o yurtlar! Kastamonu yolundaki yurt 2.5 senedir hiç dolmadı daha !!! Acaba oraya yurt yaptıran sevgili devlet adamımız bunun nedenini hiç düşünmedi mi !? Öğrenciler git gel 4 tl olan yol ücretinden muzdarip bu yüzden orayı tercih etmiyorlar ! Ya otostop yapıyorlar yada yağmur,çamur demeden gece yarısı bile olsa e5 karayolundan hiç bir önlem olmadan yürüyorlar! Allah korusun Orda bir araç öğrencimize çarparsa hesabını kim verecek !? Kabul edin burası emekli kenti ! Sanayileşme olmadığı sürece de böyle kalacak bu yüzden esnafın en büyük can damarı üniversite! Devlet büyükleri siz ki böyle büyük binlerce kişilik yurtları şehir dışına yaparsanız bu iş olmaz ! Sayın belediye başkanımızın bu yurtlara imza atan vekille konuşması durumu bir esnaf ticaret adamı gözüyle anlatıp onu çok geç olmadan bilgilendirmesi gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı