Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ Araştırma Hastanesi’nde 6 Ay Sonrasına Muayene Günü

KBÜ Araştırma Hastanesi’nde 6 Ay Sonrasına Muayene Günü

KBÜ Araştırma Hastanesi’nde 6 Ay Sonrasına Muayene Günü
Bu içerik 15035 kez okundu.
Advert

Son dönemlerde Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki bazı bölümlerdeki eksik doktorlar vatandaşları bezdirdi. Zaman zaman “bu nasıl üniversite araştırma hastanesi” şeklinde sızlanmalar iyice arttı.

Sadece Karabük’e değil tüm bölgeye hitap ettiği belirtilerek, bölge hastanesi şeklinde övünülen Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mide ve bağırsak rahatsızlığı için gidenler ne yazık ki teşhis noktasında 6 ay sonrasına verilen gün ile karşılaşıyorlar.

Kolon kanserinin oldukça fazla görüldüğü son yıllarda, özellikle yaşlılar açısından bu hastalığın teşhisinde en önemli faktör Kolonoskopi ile teşhis konulması. Hastanenin kolonoskopi yapabilen tek cerrahının tayini çıkınca hastalar mağdur olmaya başladı. Kolonoskopi yapılmadan önce hastada3-4 gün hazırlık safahatı yaşanması nedeniyle şimdi hastalar Ankara ya da başka şehirlere nasıl gideceklerini, 4-5 gün orada nasıl kalacaklarını kara kara düşünüyorlar.

Edindiğimiz bilgilere göre henüz yeni doktor ataması yapılmadı. Yaptırılmaya çalışılıyor. Hatta yıllar önce bu işlemi yapan ve artık doktorluktan emekli olmuş Mustafa Altundal ikna edilmeye ve göreve dönmesi isteniyor.

TEK ÇARE MEDİKAR HASTANESİ

Koskoca Karabük il genelinde kolonoskopi yapabilen tek doktor Medikar hastanesinde. Operatör Doktor Mustafa Başar gecesini gündüzüne katarak, kolonoskopi olması gereken hastalara cevap vermeye çalışıyor. Gördükleri tedaviden memnun olan vatandaşlar ise "Allah bin kere razı olsun. Evet paramız ile kolonoskopi oluyoruz. Ama en azından evimiz köyümüz burda. Başka şehirlere gidip perişan olmuyoruz. Hele kimsesi olmayan özellile yaşlı hastalarımız ne olacak? kim yardımcı olacak? Bekleme yok, günü saatinde işimiz görülüyor" şeklinde düşüncelerini ifade ediyorlar.

kolonoskopi medikar karabük kolonoskopi medikar karabük doktor yok üniversite hastane doktor yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erol     2018-04-15 İyi öylede hemşerim kaçıncı cenaze çıkacak daha bu hastaneden ufak bir rahatsızlıktan hastayı ameliyata sokulması normalmi sizce vatandaşı böylemi soyacaksınız??
Engelli hasta     2018-04-15 Devletimiz biz engellileri düşünerek engelli wc leri yapmış. Ama malesef biz kullanamıyoruz. Öncelikle temiz değil. Temizlik malzemeleri ortada. Sıvı sabunluk varmış kırılmış. yerine takılmamış. elimizi yıkaycak deterjan bulamıyoruz. Diğer alandaki sıvı sabunluk takılan yerlere engelli ve tekerlekli sandalye kulllanan biri olarak ulaşmam mümkün değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı