Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük TSO Başkan ve Meclis Başkanı Yarın Belli Olacak

Karabük TSO Başkan ve Meclis Başkanı Yarın Belli Olacak

Karabük TSO Başkan ve Meclis Başkanı Yarın Belli Olacak
Bu içerik 1691 kez okundu.
Advert

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurulunun ardından guruplardan seçilen 22 TSO Meclis üyesi belirlenmişti.

Karabük Ticaret ve Sanayi odasının yeni seçilen meclis üyeleri yarın (cumartesi aralarında toplanarak meclis başkanını seçecek. Karabük Ticaret ve Sanayi Oda başkanlığı için ise yasa gereği seçim kurulunca sandık konularak seçim yapılacak.

Karabük Derin Haber olarak edinebildiğimiz bilgilere göre, Mehmet Mescier'in Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni dönem başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Zira şu ana kadar adaylığını açıklayan ya da adı geçen ikinci bir isim yok.Zaten seçimler öncesinde de tek aday olarak gündeme gelmişti.

Öte yandan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı için ise iki isim gündemde. Yılmaz Beton ve inşaat gurubu sahiplerinden Salih Yılmaz ile medikal malzemesi satış işleri yapan Sezgin Dıravacı.

Mehmet Mescier'in dün (perşembe akşam) Safranbolu Gerdan restaurant'ta seçilen meclis üyelerine bir tanışma yemeği düzenlediği öğrenilirken, yemek te meclis başkanlığı adaylığı konusununda dile geldiği, tek isim üzerinde net bir görüş birliği olmadığı ve yarın (cumartesi) kendi aralarında toplanacak meclis üyelerinin, meclis başkanlarını oylama yoluyla seçecekleri öğrenildi.

Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyelerine yakın bazı kaynaklar ise inşaat sektörünün yoğun olduğu, ciddi çekişmelerin olduğu gurubun temsilcisinin meclis başkanı olmasının daha uygun ve yerinde olacağı zira Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı'na da bir inşaat firması sahibinin seçildiğine dikkat çektiler.

Diğer bazı çevreler ise, Sezgin Dıravacı'nın yaklaşık 9 yıldır meclis üyeliği yaptığını ve tecrübesi nedeniyle başkanlık konusunda değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çektiler.

karabük tso meclis seçim karabük tso başkanlık seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı