Advert
sandalye fabrikası karabük

Vali Bey Ne Açıklama Yapacak?

Vali Bey Ne Açıklama Yapacak?

Vali Bey Ne Açıklama Yapacak?
Bu içerik 2836 kez okundu.

Kardemir'in sit alanı içerisindeki Yenişehir Bölgesinde bulunan vatan hastanesi binalarının yıkılması ile ilgili haberimizin ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye olarak kendilerinden hiçbir izin alınmadığını açıklamıştı.

Haberimizin ardından görüştüğümüz Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mustafa Sucu, söz konusu alanın 3. derecede SİT alanı olduğu ancak yıkılması yada yerine başka bir şey yapılması noktasında kendilerinden şu ana kadar bir izin verilmediğini söyledi.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre bu tür SİT alanları üzerinde yapılacak her türlü değişiklik için önceden Koruma Kurulundan ön izin alınması gerekirken, uygulama izin ve kontrollerinin ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapıldığı öğrenildi. Bunün üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yaptığımız araştırmalarda ise henüz resmi bir izin olmadığı ancak yazışmaların sürdüğü yönünde bilgiler olduğu belirtiliyor.

VALİ BEY NE AÇIKLAMA YAPACAK?

Diğer yandan Devletin Karabük'teki en üst düzey temsilcisi olan Karabük Valisi Kemal Çeber'in, kanunların 80 milyon vatandaşın hepsi için aynı olduğu göz önünde bulundurularak, yasal izinleri alınmadan yapılan bu yıkım ile ilgili ne açıklama yapacağı merakla beklenmeye başlandı.

 

vali sit yıkım vali çeber sit vali çeber yıkım karabük vali sit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halkınsesi     2018-05-08 1950 li yıllarda dikilen ve dokunmak yasak olan anıt ağaçlara verilen zararla ilgili de açıklama yaparlar herhalde.çok yazık
Karabuklu     2018-05-08 İşin içinde Kardemir yani Kamil Güleç olduğuna göre hiç bir şey olmaz,Vali izinleri ayarlar. Güleç in adını taşıyan dernek kapatıldı, vali bey hanımını yanına alarak Güleç lere desteğe gitti ve KHK ile kapatılan Güleç sevgi evleri derneği hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı