Advert
sandalye fabrikası karabük

Vurun Abalıya, Vah Karabüksporum Vah

Vurun Abalıya, Vah Karabüksporum Vah

Vurun Abalıya, Vah Karabüksporum Vah
Bu içerik 2295 kez okundu.

Yaklaşık son bir yılda Karabükspor üzerine o kadar enteresan işler oluyor ki, akıl erdirmek mümkün değil. Mazisi Kardemir ve Çelik İş Sendikası ile özdeşleşmiş, defalarca süper ligde top koşturmuş bir takım göz göze göre, cüzzamlı bir hasta gibi kendi kaderine terk edilmişliği yaşıyor. Geçmiş unutuldu. Hele vasiyet olmuş bazı sözler, mazideki hoş sedaya dönüverdi.  Gençler bilmez de, Kardemir ve Çelik İş mazisini bilenler iyi bilir. Bilmeyenlere de biz hatırlatalım. Rahmetli Genel Başkan Metin Türker, havaalanındaki uğurlama töreninde kimlere demişti. “Karabükspor’a sahip çıkın. Size emanet ediyorum…” O gün orada olanların bir kısmı hala olup bitenleri seyrederken, bazıları da koparılmanın ta göbeğinde değil mi? Şimdi adama sormazlar mı? Hani timsahın gözyaşlarını…!

Profesyonel lig hayatına Karabük Gençlik ve DÇ Gençlik sporun 1969 yılında birleşimi ile ortaya çıkan ve tüzüğü TDÇİ tarafından hazırlanan eski adı DÇ Karabükspor, yeni adı KARDEMİR Karabükspor tarihi bir dönemecin içinde.

Kentin sosyal dayanışma gücü ve sosyolojik olarak bağlayıcı konumunda olan Karabükspor da H. Feridun Tankut döneminde ki aşırı harcamalar yüzünden kulübün 190 milyonluk borcun içine girmesi ile büyüyen krizden yararlanmak isteyen çevrelerde son hamleleri ile Karabüksporun iyice yalnızlaşmasına ve kurumsal yapıdan koparak kendi kaderine terk edilmesine neden oluyor.

KARDEMİR önce demir ticareti yapanlardan alınan binde 2’lerin SPK mevzuatına uygun olmadığını dile getirerek, iptal etti. Daha sonra binde 2’ler üzerinden geçtiğimiz yıllarda Karabükspor’a borcu olan ve KARDEMİR’DEN demir alan birçok firma yaklaşık 2 milyarın üzerine yattı ve Karabükspor’a ödemesi gereken ücretleri ödemediği medyada yer aldı.

Bu ödenmediği iddia edilen ücretler içinde özellikle 1,5 milyar ile başı çeken özel bir firma sahiplerinin aynı zamanda KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeleri olması dikkatleri çekerken binde 2’lerinde neden kaldırıldığına dair ipucu mu oluyor sorusu kamuoyunda uzunca konuşuldu.

İLGİNÇ ŞEYLER OLUYOR

Son günlerde ise ilginç gelişmeler olmaya devam ediyor. Kulisler ve görüşmeler kafaları karıştırıyor. Söylenenlere göre, önce ki gün KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanının talimatı ile Genel Müdür Ercüment Ünal, Karabükspor başkanı ile bir görüşme yaptı.  Görüşmede, Karabükspor forma üzerinde H. Feridun Tankut döneminde 2023 e kadar alınan ve nereye verildiği halen soru işareti olan reklam bedelini kendilerinin ödeyeceğini, ancak Karabükspor’a artık bağış ve yardım yapamayacaklarını belirterek, “göğüs reklamı istediğiniz yerden alın, buna biz bir şey demeyiz” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

Gelinen süreç, KARDEMİR’in Karabükspor’dan kopartılma aşamasının 2. ayağı olarak değerlendirilirken, Karabükspor kulübü derneğinin iç tüzüğü gündeme geldi.

Karabükspor Kulübü derneğinin iç tüzüğüne göre; 2,9,29 ve 36. Maddelerin de açıkça şu ifadelere yer verilmekte.

Buna göre; 

Madde 2; KARABüK DEMiR ÇELİK FABRİKALARI (KARDEMİR) Anonim Şirket olması nedeni ile kulübün gelirlerinin de büyük kısmının KARDEMİR’DEN dolayı sağlanacağı ciyetle kulübümüzün ismi; KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜBÜ olarak TESCİL edilmiştir….

Madde 9; Kardemir Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları Anonim Şirketi Yönetim

Kurulu Başkanı Kulübün Fahri Genel Başkanıdır, Kulübün maddi ve manevi hamisi

olup, müşkül anlarda yardıma koşar ve her hususta tavsiyelerde bulunur.

Madde 29; KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı, kulübün fahri başkanı olan, KARDEMİR

KARABÜK DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU

BAŞKANI, seçme ve seçilme hakkına haiz üyeler arasından tespit edeceği 5 (beş)

başkan adayına genel kurulu tavsiye eder.

Madde 36; Kulübün feshi halinde bilcümle]e muamelatı ve hakları KARDEM|R

Karabük Demir Çelik Fabrikaları Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne intikal eder… der…

KARDEMİR ile KARABÜKSPOR bu tüzük gereği etle tırnak olmuşken KARDEMİR’İN bugün tabiri caizse “ Bizden Bu Kadar “ şeklinde, önce binde 2 ler için set çekmesi ardından isim hakkının kullanımı konusunda kulübü uyarması ya da serbest bırakması, Karabük kamuoyunda şok yaratı.

Buna rağmen KARDEMİR’DEN resmi bir açıklama yapılmamasını spor kamuoyu dikkatle izlerken, Karabükspor başkanı Mehmet Aytekin’in ifadelerinin ise ‘doğru olduğunu gösterir ‘ şeklinde yorumları yapılmasına neden oldu.

Karabük spor kamuoyunda konuya yakın kaynaklar, Karabük halkı 1994 de kapatılacak fabrikalarına sahip çıkarken Karabükspor o günün şartlarında, her karşılaşmaya fabrikalarımızı kapattırmayız, pankartları ile çıkmışken, Yöre halkı KARDEMİR’E her fırsatta sahip çıkmışken bugün gelinen bu noktanın tarihi bir süreç olduğunu belirtiyorlar.

KARABÜKSPOR BAŞKANI ARAYIŞ İÇİNDE

Karabükspor başkanı Aytekin ise KARDEMİR logosunun ve isminin kaldırılmasında ‘bir sakınca yoktur’ yaklaşımı sonrası çalışmalarını hızlandırdığı kaydediliyor.

Çalık Holding, KAPTAN DÇ, başta olmak üzere birçok grup ile ön görüşmelerin yapıldığına dikkat çeken konuya yakın kaynaklar, önceliği Karabükspor’a gelmesi muhtemel transfer yasağı sorunun halledilmesine verildiğine dikkat çekiyorlar.

Karabükspor keşmekeş karabükspor neler oldu karabükspor entrika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Iyi     2018-05-10 Son üç yılın tüm başkan ve yönetim kurulu üyeleri ni hatta tüm kulüp çalışanlarını çapraz sorguya alacaksın tüm mal varlıklarını eşinin dostunun araştıracak sın adalet i tecil ettirecek sin yapana kar kalmamalı 190 milyon nerede adamız diye insan içinde geziyorlar Yazık ettiler bu Takıma haram zıkkım olsun bulun bunu her kimselerse Adalete de Basinada çok iş düşüyor bence illa biryerden patlak verirler yada 190 milyon u yok edecek kadar kılıf buldularsa herşey doğru ise yanlış nerde peki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı