Advert
sandalye fabrikası karabük

Ak Parti’de 5 Aday Adayı İsmi Ortaya Atıldı

Ak Parti’de 5 Aday Adayı İsmi Ortaya Atıldı

Ak Parti’de 5 Aday Adayı İsmi Ortaya Atıldı
Bu içerik 13605 kez okundu.

Ak Parti’de 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Karabük’ten milletvekili adayı gösterilecek 3 ismin netleşmesi için üst kurula 5 kişilik listenin gittiği bilgisi ortaya çıktı.

Bilindiği gibi Ak Parti’den milletvekili adayı olmak isteyen 34 kişi müracaat etmiş. Karabük’te temayül yoklaması yapılmasının ardından AK PARTİ Genel Merkezinde aday adayları kurulan komisyonda tekrar dinlenmişti.

Bugün ortaya çıkan bir bilgi ise aday adayı sayısının 5’e düştüğü şeklinde.

Birkaç gün önce yerel bazda, sosyal medyada 9 kişilik bir liste ortaya atılmıştı. Ancak hem Karabük İl Teşkilatı, hem de genel merkezin üst düzey yöneticileri nezdinde yaptığımız araştırmalarda tamamen hayal ürünü olduğu ortaya çıkmıştı.

Bugün ortaya çıkan bilginin de doğru olup olmadığı konusunda bir netlik yok. Ancak bu bilgi doğru ise, hem AK PARTİ Karabük tabanında, hem oy verecek yaklaşık 150 bin Karabüklü seçmen bazında nasıl karşılık göreceği ciddi bir soru işareti.

Ortaya atılan bilgiye göre, Mevcut Milletvekili Burhanettin Uysal, Eski Milletvekili ve Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Eski il başkanı ve Milletvekili Cumhur Ünal, 7 Haziran seçimlerinin 2. Sıra milletvekili adayı Sedat Namal ve henüz hiç milletvekili adayı olmamış bir isimden oluşan 5 kişilik listenin Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın önüne gitti.

AK PARTİ TABANI NE DER?

KARABÜK SEÇMENİ NE DER?

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Karabük’te de gerek parti tabanında, gerekse seçmen bazında Ak Parti’den ciddi bir değişim beklentisi hâkim. Herkes merakla Ak Parti’nin Karabük’ten göstereceği 3 milletvekili adayının kimler olacağını merakla bekliyor.

Ancak bizim yaptığımız incelemelerde, tabandan  ve Karabük seçmeninden aldığımız eğilimlerde, Ak Parti’nin Karabük Milletvekili adayları arasında, daha önce bu görevleri yapmış en fazla bir ismin olması gerektiği beklentisinin öne çıktığı görülüyor.

Bahsi geçen listeye bu şekilde bakılarak incelendiğinde, Burhanettin Uysal, Mehmet Ceylan, Cumhur Ünal üçlüsünden hangisinin listeye konulacağı, ya da bu isimlerden ikisi ile mi yola devam edileceği genel merkezin kararı olacak.

Eskiler tamamen yenilensin beklentisi içerisinde olanlar, bütün eski adayları kendilerine göre eleştiriler getirirken, özellikle Burhanettin Uysal ve Cumhur Ünal bazında çok yüksek perdeden tepkiler var.

Mevcut milletvekili Burhanettin Uysal’ın beklentilerin altında kalması, vatandaşların bireysel sorunlarını yeteri kadar çözememesi, seçildiği 1 Kasım seçimlerindeki proje adamı lafının askıda kalması, başta havaalanı olmak üzere bir çok vaadini gerçekleştirmediği, artık Karabüklü insanlar milletvekili olsun eleştirileri öne çıkanlar.

Cumhur Ünal ile ilgili olarak ise, Bir iki yıldır Karabük’e çok uzak kalması, parti teşkilatlarına özellikle maddi manada hiçbir destekte bulunmaması, geçmişte zaten denenmiş olması, oy tabanının çok zayıf olması gibi ciddi eleştiriler ortaya çıkıyor.

Öte yandan bizimde haberimize konu olan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’a mesaj gönderin şeklindeki çıkışı hem genel merkez hem de Karabük Parti teşkilatında ‘acemice bir girişim’ olarak algılanmıştı. Ünal konu ile ilgili bize yaptığı açıklamada ise, amacının insanları yönlendirmek değil Karabük’teki gördükleri siyasi bazı yanlışları kime iletebiliriz şeklindeki talebine karşılık sadece birkaç kişiye mesajdaki şekliyle iletebileceklerini söylediğini belirtmişti.

Diğer yandan Cumhur Ünal isminin partinin koordinatörlük görevini yürütmesi nedeniyle değerlendirmeye alındığı şeklindeki bilgi üzerine ise, “Madem Samsun bölge koordinatörlüğünde çok başarılı idi o zaman Samsun’un milletvekili sayısı dokuz. O zaman Samsun’dan aday göstersinler. Bakın Burhanettin Uysal Konyalı ama Karabük’ten milletvekili” şeklindeki bazı yorumlarda ortaya çıkmaya başladı.

Karabük Derin Haber olarak Ak Parti Genel Merkezi’nin Karabük’ün nabzını, hem tabanın hem seçmenin beklentisini iyi ölçüp ölçemeyeceğini merakla bekliyoruz. Adaylar ortaya çıktığında hep birlikte göreceğiz.

ak parti adayadayları ak parki karabük ak parti karabük milletvekilleri hayati yazıcı karabük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Son gun     2018-05-20 Bu memlekete genc dinamik isim lazim
Ahmet usta     2018-05-20 Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.liste bunlardan oluşacaksa 3-0 olur ama sıfır akparti olur. ört ki ölem yani..
Mustafa Atalay     2018-05-18 Burhanettin Uysal listeye girerse Akparti ye oy yok Konya dan aday olsun
Mert     2018-05-17 Siyasetci değilken bile ankara da herkese kapısı açık olan. Yerel siyaseti ve ankara yi iyi bilen tecrübesi sabit tarafli tarafsiz herkesten oy alabilecek Niyazi Güneş birinci sırada adayımdır benim ...
Bozkurt     2018-05-17 Karabük lü üniversite olmasa para görmeyecekti. Burhanettin hoca seçilmeli
mehmet ali     2018-05-17 doğru burhanettine nankörlük etmeyin, 50000 zaVALLI ÖĞRENCİNİN EN AZ 40000 NİNİN GÜNAHINA GİRMİŞTİR. SEÇİMLERDE ADAY OLURSA GÖRECEĞİZ.
Merhaba     2018-05-16 Karabüğü Karabük eden Burhanettin Uysaldır. 50000 öğrenci yığdı. Karabüklünün cebi para gördü. Nankörlük etmeyelim
kasım     2018-05-16 isimlere takılmayın, davaya bakın. kim ülkeye ne vermiş ne verememiş ona bakın. geçmişten ders almayan, geleceğini şekillendiremez. 1923 ten alın, 2018 e gelin. hangi söylem hizmet etmiş, hangi söylem milleti kandırmış dolandırmış araştırın. Geleceğinizi maceraya atmayın. Askerinizi cepheye gönderin, iyi silahlarla donatın da gönderin. Silahsız asker hiç bir şey yapamaz, hiç bir insan İlah değildir. Uçamaz, ağzıyla kuş tutamaz.
osman     2018-05-16 bu adaylar çıktığı sürece ak parti karabükte üstünlüğü sağlayamaz iyi partinin önünü açmış oluyorsunuz halk artık istemiyor bu kişileeri
Receb demir     2018-05-16 15 yıldır oy verdiğim akp benim ve tüm akrabalarım için bitmiştir. Kimsenin halkı dinlediği yok.
Ahmet Fatih     2018-05-16 Eğer bu adaylar gittiyse kesinlikle benden de oy alamazlar, hiç biri umut vaadetmiyor. Yazıklar olsun.
islam     2018-05-15 burhanettin uysal mehmet ceylan olursa ak parti dibe vurur yeni yuzlerden bahsediliyor bide. kime ne faydasi olmis bu iki ismin gitsinler biraksinlar artik para icin ordalar resmen
Nurullah atalay     2018-05-15 Bu 4 isim bendeb oy alamaz karabükün çoğunun da bu fikirde olduğunu dusunuyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı