Advert
sandalye fabrikası karabük

Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Listesi Şok Etkisi Yarattı

Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Listesi Şok Etkisi Yarattı

Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Listesi Şok Etkisi Yarattı
Bu içerik 17599 kez okundu.

24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği erken genel seçimlerinde aday olacakların listesi bugün mesai bitimine yakın YSK'ya verildi.

Karabük'ten aday adayı olan 34 Ak Partili'den kimlerin milletvekili adayı gösterileceği merakla bekleniyordu. Son dakikaya kadar bir çok isim, liste kamuoyunda konuşuldu durdu.

Merakla beklenen aday listeleri bugün mesai bitimi öncesi YSK'ya verilirken 1. Sıra Cumhur Ünal, 2. Sıra Niyazi Güneş ve 3. Sıra Tuğba Yeğin olarak Ak Parti'nin Karabük Milletvekili adayı oldular.

Karabük'ten aday gösterilen üç isim basın yoluyla kamuoyunun bilgisine ulaşınca deprem etkisi yaratırcasına tam bir şok yaşandı.

Bu seçimlerin önemi günlerdir ısrarla dile getiriliyordu. Bu öneme istinaden Karabük'ün yetiştirdiği devlet adamı ve siyaset büyüğü Mehmet Ali Şahin'in kendisi aday olmamış olsa bile Genel Merkez tarafından liste başı yapılacağı şeklinde oldukça geniş bir kitle beklentisi vardı.

Diğer yandan mevcut milletvekili olması hasabiyle Burhanettin Uysal, Karabük siyaset ve cemiyet hayatının ağır topları Mehmet Ceylan, Mustafa Çelenli, Sedat Namal, Serdar Dereli gibi isimlerin yanısıra, genç ve dinamizmi ile Sertaş Karakaş, Özgür Ulupınar'dan oluşan herhangi bir üçlünün aday gösterileceği şeklinde değişik varyasyonlar yapılırken, bu isimlerin tamamı liste dışı kaldı.

YENİCE'DE TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI

Siyasetin 365 gün 24 saat canlı olduğu bilinen ve 5 tane aday adayı olan Yenice ilçesinden hiçbir aday gösterilmemesi Yenice seçmeninde hayal kırıklığı yarattı.

Öte yandan Merkezden, En büyük ilçesi Safranbolu'dan ve Eskipazar'dan listede hiçbir adayın olmaması da ayrıca şaşkınlık yarattı.

TABAN BİRBİRİNE SORUYOR!

Bu gerçeklerin ışığında şimdi başta Ak Parti Karabük tabanı olmak üzere seçmen merakla bu listenin kim tarafından hangi kriterlerle ve nasıl hazırlandığını birbirlerine soruyor. Kısa inceleme süresi ve Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt içi-dışı yoğun gündemi içerisinde Karabük listesini kimin hazırlayarak en fazla oy alabilecek en iyi liste olarak genel başkana sunduğunu merak ediyor.

ak parti karabük milletvekili adayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gurbetçi     2018-05-23 Keşke teşkilattan gelen birileri olsaydı tuttuğunu koparan birileri örneğin eski il başkanlarından ömer ayar mesela memur zihniyetiyle bişey kazanamaz karabük için üzüldüm
Mert     2018-05-22 Mevzu bahis sizin adayınızın aday olması ise evet yanılmış olabilirsiniz. Alttan il başkanlığını partiyi karalamaya gerek yok. AK PARTİ de aday olanda olmayan da reisine sahip çıkar. Mevzu reis ise memleket ise karabük ise Karabük lü AK PARTİ li davasına sahip çıkar. Hep destek tam destek
akalpagut     2018-05-22 mehmet ceylan mehmet ali şahin ve etkisiz eleman rektor eskisi fetö artıgı eski safranbolu belediye başkanına sahip cıkacaklarına millete sahip cıksalardı böyle bir acı yaşamazlardı. şarkıda da söylediği gibi dostlar erik dalı gevrektir basmaya gelmez.
tekniker     2018-05-22 ÇOK İYİ OLDU ÇOOOKK...REİS İŞİ BİLİYOR....
Yeniceli     2018-05-22 Ak parti karabukte büyük hezimete uğrayacak 1 1 1 Yada 2 1 kesinlikle 3 0 olmayacak M. Ali Şahin övün şimdi eserinle
Misafir     2018-05-21 İki tane Ovacık lı aday Ovacık ve koylerinin yolu çok bozuk tu Giden vekiller yaptiramadiniz belki bunlar seçilirse yaparlar
Misafir     2018-05-21 Cumhur Ünal daha önce millet vekili idi Karabük için ne yaptı Belki Niyazi Güneş bi nebze Akp üçüncü adayı ile en kötü milletvekili adayları ni öne sürmüş Akp işi zor bence
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı