Advert
sandalye fabrikası karabük

Ürkmezer'e Uluslararası Ziyaret

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in daveti üzerine Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Parti Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimer ve Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı Safranbolu’ya geldi.

Ürkmezer'e Uluslararası Ziyaret
Bu içerik 763 kez okundu.
Advert

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in daveti üzerine Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Parti Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimer ve Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı Safranbolu’ya geldi. 
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’i makamında ziyaret eden heyet ile bir süre sohbet ederken, Ürkmezer Safranbolu’nun tarihi, kültürü, turizmi hakkında bilgiler verdi.
Ziyarete konuşan Ürkmezer; “  Her zaman söylüyoruz Safranbolu, tarih ve kültürüyle tam bir Türk şehri.  Osmanlının mirası ve UNESCO şehri. Bizim Balkanlardaki Evladı Fatih bizi burada ziyaret ediyor. Bu bize için onur veriyor. Safranbolu’muzu bütün dünyada olduğu gibi Balkanlarda da tanıtmaya devam edeceğiz. Herkesi Safranbolu’nun güzelliklerini göremeye davet edecek. Bu güzel ve ülkemiz için önem arz eden ilçenin gerek tanıtımını gerekse hizmetini yapmak bizlere büyük mutluluk veriyor. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde balkanlardaki kardeşlerimizi görmeye en kısa zamanda gideceğiz” dedi. 
Bakan Yağcılar ise; “ Memnuniyetle Safranbolu’yu ziyaret etme şerefini yaşıyoruz. Bilindiği gibi Safranbolu hem UNESCO’dan hem tarihi evleriyle hem de  tarihi dokusuyla tanınmış bir şehirdir.Kosova dan Kosova Kamu Yönetimi Bakanı olarak Türkiye ziyaretinde bulunmaktayız. Kosova  Prizren şehride  UNESCO Miras Kenti. Osmanlı mimarisiyle Safranbolu’dan dolayısı ile Türkiye den tecrübelerini aktararak bu şehirleri ve ülkelerimizi daha güzel yapalım amacı ile ziyaretler yapmaktayız.  Ama asıl olan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek. Bu tecrübelerimizle fikir alışverişinde bulunacağız  ve gelecekte de hem batı tarafta hem Kosova’dan hem Türkiye ve diğer balkan ülkeleriyle beraber bu çalışmalara devam edeceğiz. Aslında bizler TİKA’nın örgütlediği ikinci Balkan Buluşması vesilesiyle Ankara’da çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Sayın kaymakamımız sağ olsunlar davet etiler. Bundan sonra bu ilişkilerimizin de devam edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile Sayın kaymakamımıza nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Gümülcine - Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı’da yaptığı konuşmada; “ İkinci Balkan ziyareti için Ankara’daydık. Bu ziyaret esnasında Sayın Kaymakamımızın Safranbolu’yu ziyaret etmemizi istemesi üzerinde bugün Safranbolu da bulunuyoruz. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Belediye Başkanı olmam vesilesi ile sık sık Anavatanda ki belediyelerle iletişim içindeyiz. Safranbolu Osmanlı döneminde Anadolu daki önemli kasabalardan biridir. Buradaki belediyenin faaliyetlerini yerinde görmek, onlardan yararlanmak ve belediyelerimiz arasında bir ilişkinin başlaması için bugün burada bulunmaktayız. İnşallah Safranbolu belediyesiyle bir kardeş protokolu imzalamayı planlıyoruz. Bugün burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum ve sayın Kaymakamımıza  bu nazik davetlerinden dolayı  teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimer’de yaptığı konuşmada; “ İkinci Balkan Buluşması ile alakalı Ankara’da çok güzel bir program vardı. Ben burada bu programının hazırlanışında Sayın Başbakan Yardımcımız ve hemşerimiz Hakan Çavuşoğlu beyefendiye çok teşekkür ediyorum.t Tüm Balkan ülkelerindeki,  Kosova’sındaki, Batı Trakya’sındaki,  Bulgaristan’daki, Romanya’daki Belediye Başkanları, Bakanlar,  Ticaret Odası Başkanlarını  bir araya getirdiler. İki gündür çok güzel bir program halinde evladı fatih ile birlikteyiz. Orada Sayın Kaymakam ve Belediye Başkanımızla tanıştık ve hemşerimiz olduğunu öğrendik, mutlu olduk. Safranbolu bizleri davet etti bizlerde uluslar arası balkan federasyonu olarak Türkiye deki belediyeler ile balkan ülkelerindeki belediyeleri bir araya getirip kardeş belediyeler hale nasıl getirebiliriz orda yaşayan Türkiye’ye gelmeyen evladı fatihler var onları nasıl bir araya getirebiliriz bunun programını yapıyoruz. İnşallah birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağız. Ben bir kez daha Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Konuşmalardan sonra Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer konuklarına çeşitli hediyeler takdim etti.
Ürkmezer ve misafirler daha sonra Safranbolu’nun tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ettiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı