Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Bld Başkanı Vergili'den HES Açılımı

Karabük Bld Başkanı Vergili'den HES Açılımı

Karabük Bld Başkanı Vergili'den HES Açılımı
Bu içerik 924 kez okundu.
Advert

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ'DEN ŞOK ÇIKIŞ. "BU SEÇİM YENİCE’NİN YA KURTULUŞU OLACAK YA DA YENİCE KADERİNE MAHKUM OLACAK"

Başkanı Vergili Yenice'de katıldığı iftar programından sonra açıklamalarda bulundu. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Yenice'nin isterse tek başına bir milletvekili çıkartabileceğini ve önümüzdeki seçimlerin Yenice'nin ya kurtuluşu ya da kaderine mahkum olacağını belirtti.

Vergili düzenlenen toplantıda; "Ben 2009 senesinde aday olduğum zaman benim oy oranım %5'di. Ben şöyle düşündüm; dedim ki ben bu seçimi kazanamasam bile Karabük'e bir şeyler anlatabilirim diye yola çıktım ve Allah'ta nasip etti, biz seçimleri kazandık. 2009 senesinden bugüne kadar 9 yılda Karabük'ün değişimini, yalnız Karabük değil, bütün Türkiye izliyor. Hiçbir sıkıntısı olmayan Belediye oldu. Elektrikleri kesilmiş, işçisinin ücretini ödeyemeyen bir Belediyeydi. Şu anda 1 milyon nüfuslu bir şehrin yapmış olduğu hizmetlerden çok daha fazla hizmet üretmiş, köprüsünü, yollarını, kütüphane, doğalgazı, meydanını yapmış bir şehir haline geldik.

Şu anda Türkiye'nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir görevimiz var. Biz devletin sigortasıyız, ülkenin bekasının sigortasıyız, şehrin emanetçisiyiz ve bütün Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanları Türkiye genelinde en başarılı Belediye Başkanlarıdır.

2011'de de Yenice'ye geldim, konuştum, 2014 yılında da geldim, konuştum. Karabük'ün nasıl gelişebileceğini anlattım. Bir çerçeve çizdik ama biz sesimizi Ankara'ya taşıyamadık. Biz bunların takipçisi Ankara'da olamadık. Nasıl mı derseniz; dedim ki Karabük'teki göçü engellemek için Eskipazar'da çok büyük bir organize sanayi kurmamız lazım 30.000 dönüm üzerine. Öncelikli göç buradan durmaya başlasın. Sonra dedik ki Eflani'ye bir uluslararası havalimanı kurulsun, Yenice içinde  o gün beni dinleyen arkadaşlar varsa şimdi yine söylüyorum Yenicede ağaç ürünleri üzerine büyük bir sanayi kurulması lazım. Aynen böyle söyledim. Yer mi var dedikleri zaman, dedim ki çöp döktüğünüz yerin karşısındaki alan. Buradan 1.500 - 2.000 dönüm alan çıkar. Doğru dürüst bir sanayi Yenice'ye kurulur. Dedim ki bu iş takip edildikten sonra buradaki orman ürünleriyle kurulan organize sanayiye %80 orman olan Karabük vilayetinin bunu da ağırlıklı Yenice'nin kerestesini alırken, ağaç ihtiyacını alırken de devletten bir imtiyaz alıp %20 bir imtiyazla buradaki sanayiyi geliştirebiliriz. Eğer biz buraya ağaç ürünleri ile ilgili bir sanayi kuracaksak bunların ucuz mamullerini de temin etmemiz gerekir. Ben 1999 senesinde Ticaret Odası Başkanıyken rahmetli Özal zamanında Karabük'ü 6 ay içerisinde kalkınmada öncelikli yöre kapsamına aldırdım. 8 sene Karabük kalkınmada öncelikli yöre kapsamındaydı. Sen dosyaları güzel hazırlarsan, devlete götürürsen bunlar bir şekilde kabul görür ama kalkıpta şu anda oradaki 30.000 dönüm araziyi peşkeş çekeceğim diye yola çıkarsan, 40 dönüm arazinin üzerine de organize sanayi kurmaya kalkarsan Yenice bu kaderine mahkum olur. Bu seçim ya Yenice'nin kaderine mahkumiyet seçimi veya Yenice'nin gelişme seçimi olacak. Ben bu kadar iddialı konuşuyorum. Yenicenin organize sanayisi en az 1.500 - 2.000 dönüm olmalı.

vergili yenice hes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı