Advert
sandalye fabrikası karabük

EFDER’den Pankartlı Havaalanı Talebi

EFDER’den Pankartlı Havaalanı Talebi

EFDER’den Pankartlı Havaalanı Talebi
Bu içerik 5242 kez okundu.
Advert

Karabük’e yapılacak havaalanının yeri konusundaki tartışmalar sürerken İstanbul’daki Eflanililer Derneği, Eflani’ye yapılması için kolları sıvadı.

Uzun süre yılan hikayesine dönen Karabük’e yapılacak hava alanı ile ilgili Karabük Üniversitesi yerleşkesine yakın alanda havacılık okulu eğitim pisti olarak yapılması ve pistin uzatılarak yolcu uçaklarının inebileceği şekle getirileceği söylenerek kamulaştırmanın başladığı açıklanmıştı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise üst üste yaptığı açıklamada, mevcut yerin kesinlikle Havaalanına uygun olmadığını, üniversite yerleşkesine civarında yapılacak havaalanının kesinlikle Karabük’e hizmet etmeyeceğini, ileride talep edilecek bir havaalanının önünü tıkayacağını belirterek, hiçbir şekilde belediye olarak imza atmayacağını ve havaalanının Eflani’ye yapılmasının en uygun karar olduğunu söylemişti.

Tartışmalar devam ederken İstanbul’daki Eflanililer Derneği Başkanı İbrahim Bostancı Karabük’e yapılacak havaalanının Eflani’ye yapılması için her türlü mücadeleyi vereceklerini belirtti. Bostancı Eflanililer olarak pankartlar hazırladıklarını ve Pazar gününden itibaren Karabük’ün her yerine pankart asarak havaalanının Eflani’ye yapılması için ısrarlı olacaklarını söyledi.

karabük havaalanı karabük havaalanı eflani efder karabük havaalanı efder istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
karabüklü     2018-06-09 HAVAALANI EFLANİ EŞEKDÜZÜNE YAPILSIN.
Havaalanı Uzmanı     2018-06-09 Zaten Karabuke yapılacak olan bir havaalanı yok ki! Sadece KBÜ Sivil Havacılık Yüksek Okulu için bir "uçuş eğitim pisti " yapılıyor. Rafet e kim sormuş ki "izin veriyor musun?" diye! Pankartlarla havaalanı yapılıyorsa şimdiye kadar akılları nerede imiş. Donatsinlar Karabuku Eflaniyi hemen yapılır havaalanı zaten.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı